Новини компанії

Вересень 08, 2022

«Територія боротьби» — новий проєкт Українського Радіо для жителів тимчасово окупованих територій

У п’ятницю, 9 вересня, о 21:40 на Українському Радіо стартує «Територія боротьби» — нова щотижнева програма про життя на тимчасово окупованих територіях. Програму можна буде почути на частотах Українського Радіо у прифронтових областях, на середніх хвилях 1278 АМ та 873 AM, на сайті RUI — Radio Ukraine International, а також у додатку suspilne.radio на територіях Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Донецької та Луганської областей.

Кожної п’ятниці журналісти Українського Радіо розповідатимуть про найважливіше, що відбувається на тимчасово окупованих територіях, а також про все те, що варто знати людям, які там знаходяться.

Читайте також: Українське Радіо у Миколаєві відновило повноцінну роботу — слухайте на 92 FM

«Умовно програма буде розділена на дві частини. Перша — інформаційна, в якій ми розповідатимемо про те, що протягом тижня відбулося на територіях, які тимчасово знаходяться не під контролем України. У другій — ґрунтовно обговорюватимемо найважливіші для жителів окупованих територій питання. Це може бути і обговорення з експертами певних подій, і цікаві реальні лайфсторі людей, які там живуть чи жили, і поради тим, хто з певних причин змушений залишатися в окупації. Приміром, які на сьогодні є можливості виїхати з різних територій, як отримати пенсію чи соціальну допомогу, як підготуватися до осені й зими, коли незрозуміло, що буде з опалювальним сезоном, де шукати та як фільтрувати інформацію, як безпечно уникнути участі в референдумі чи примусової мобілізації. Іншими словами, як вижити і максимально себе захистити в тих умовах, в яких опинилися люди», — розповідає виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько.

Перший випуск програми присвячений тому, як виїхати з тимчасово окупованих територій. Журналісти Українського Радіо зібрали реальні історії евакуацій, а також проаналізували всі можливі шляхи виїзду з Херсонської, Луганської, Донецької та окупованих частин Миколаївської, Запорізької та Харківської областей.

«Команда проєкту є дійсно унікальною, бо до її складу входять журналісти і редактори, які працювали в окупованих на сьогодні містах, і дуже добре обізнані з ситуацією там. Також ми матимемо інформацію безпосередньо з непідконтрольних територій. Тож наші слухачі не лише знатимуть, що відбувається в певному місці, але й дійсно почують, як зараз звучить цей регіон», — розповідає про підготовку проєкту головний продюсер Українського Радіо Євген Чиж.

Читайте також: Новий проєкт «ППО. Протипанічна оборона» — на Радіо Культура

«Звичайно, цей проєкт в першу чергу розрахований на людей, які залишаються жити в тимчасово окупованих містах та селах України, бо він є прикладним для них. Але він буде цікавим і всім іншим українцям, бо ми єдина держава і маємо розуміти, що там відбувається. Я пишаюся командою Українського Радіо, яка з перших хвилин широкомасштабного вторгнення гідно тримала і продовжує гідно тримати інформаційний фронт», — сказав член правління Суспільного, відповідальний за платформи радіо та телебачення, Дмитро Хоркін.

Нагадаємо, за декілька днів після повномасштабного вторгнення рф, Українське Радіо запустило кілька нових передавачів середніх хвиль, завдяки яким сигнал Українського Радіо можна чути навіть там, де сигнали українських радіостанцій в FM-діапазоні глушаться чи замінюються сигналами російських радіостанцій.

Так, на частоті 873 АМ сигнал Українського Радіо можна чути в Донецькій і Луганській області, а на частоті 1278 AM — зокрема у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій областях та у Криму.

Українське Радіо можна слухати в FM та AM-діапазонах по всій країні. З усіма частотами Українського Радіо в регіонах та лінками на соцмережі Суспільного можна ознайомитися за посиланням.

Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».

Фото — Reuters