Новини компанії

Травень 15, 2022

ЄМС не дискваліфікує Україну та інші країни через заяви зі сцени Євробачення-2022

Представники Європейської мовної спілки (ЄМС) відреагували на заяви на підтримку України та заклик Олега Псюка допомогти Маріуполю: «Ми розуміємо глибокі почуття навколо України в цей момент і вважаємо, що коментарі Kalush Orchestra та інших артистів, які висловлюють підтримку українського народу, мають скоріше гуманітарний, ніж політичний характер».

Гурт «Kalush Orchestra» на сцені Євробачення закликав Європу врятувати Україну, Маріуполь і Азовсталь.

«Я прошу кожного з вас, будь ласка, допоможіть українському Маріуполю, допоможіть Азовсталі прямо зараз!» — закликав Олег Псюк

Заклики країн-учасниць Євробачення-2022 допомогти Україні пролунали зі сцени фіналу конкурсу, що відбувся 14 травня в італійському місті Турин.

Гурт «Systur», що представляє Ісландію у пісенному конкурсі Євробачення-2022, закликав Європу забезпечити мир Україні.

«Peace for Ukraine! Мир для України!» — закликали Systur.

Читайте також: «Допоможіть Азовсталі!»: закликав Олег Псюк зі сцени Євробачення-2022

​​Представник Німеччини Malik Harris виступав з гітарою, що на звороті мала напис «Peace for Ukraine». 

Відкрила фінал Євробачення-2022 антивоєнна пісня «Give Peace A Chance» від найбільшої групи на планеті «Rockin' 1000». Це була спеціальна версія «Give Peace A Chance» Джона Леннона. 

На церемонії відкриття Євробачення-2022 представник Польщі Крістіан Охман та представники Ісландії, гурт «Systur», мали синьо-жовту символіку. 

Участь у Євробаченні-2022 забезпечила Україні надзвичайну матеріальну і моральну підтримку всієї світової спільноти. Так, з квітня у промотурі до Євробачення-2022 Kalush Orchestra відвідали Ізраїль, Нідерланди, Іспанію та Польщу, де збирали кошти на допомогу Україні. 

Одразу після повернення в Україну музиканти поїхали у звільнений від окупантів Ірпінь, де дали концерт просто неба і тим самим вчергове привернули увагу журналістів до Київщини.  

Вже у Турині, під час урочистостей та власне першого, другого півфіналу і великого фіналу, багато представників та представниць країн-учасниць, журналістів і глядачів у залі Євробачення були з жовто-блакитними прапорами України, та навіть одягали рожеві панамки, аби висловити свою прихильність гурту з України.