Новини компанії

Грудень 07, 2021

Суспільне має залишатися незалежним — Посол ЄС в Україні Матті Маасікас

Посол Європейського Союзу Матті Маасікас наголосив на особливій ролі Суспільного мовника для забезпечення стійкості України в боротьбі проти дезінформації та зауважив, що Суспільне має бути незалежне і належно профінансоване. Про це пан Посол сказав 7 грудня на міжнародному форумі стратегічних комунікацій Kyiv Stratcom Forum 2021.

Читайте також: Наскільки важливий суспільний мовник в Україні — Світлана Остапа

«Незалежні ЗМІ залишаються наріжним каменем для забезпечення стійкості України в боротьбі проти дезінформації. У цьому контексті я хотів би особливо наголосити на ролі Суспільного мовника. Суспільне має залишатися незалежним, має бути незалежна Наглядова рада. Має бути повне передбачене законом фінансування. Зараз ми бачимо, що приблизно 17 мільйонів євро бракує у бюджеті Суспільного на наступний рік», — зазначив Посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Пан Посол зазначив, що ЄС посилюватиме підтримку незалежних професійних ЗМІ в регіоні та допомагатиме Суспільному. ЄС активно підтримує Україну в таких напрямах, як плюралізм ЗМІ, стратегічні комунікації, зміни в законодавстві, медіаграмотність, робота з дезінформацією.

Читайте також: Кожне євро, інвестоване в суспільні мовники, створює 2,5–2,7 євро в економіці — доповідь ЄМС

Нагадаємо, на презентації нового ньюзруму Суспільного на Хрещатику, 26 — NewsHouse 2.0Матті Маасікас привітав прогрес, досягнутий Суспільним мовником: «Суспільне мовлення створює програми та надає об’єктивну інформацію в той час, коли суспільству це потрібно найбільше — під час безпрецедентної пандемії коронавірусу. Суспільне мовлення та якісні новини є важливими елементами будь-якої демократичної системи», — зауважив тоді Голова Представництва ЄС в Україні.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.

Фото — з твіттера Матті Маасікаса