Новини компанії

Квітень 02, 2021

Для розробки та запуску власної ОТТ-платформи Суспільному необхідна підтримка — Світлана Остапа

У п’ятницю, 2 квітня, голова Наглядової ради Суспільного мовника Світлана Остапа взяла участь у міжкомітетських слуханнях Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин на тему: «Про забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України».

Читайте також: Суспільний мовник відновив мовлення в аналозі у 13 містах прикордоння

Мета заходу:

  • об’єктивно оцінити забезпеченість громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях АР Крим та м. Севастополя, в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також прикордонних районах України, доступом до суспільно важливої інформації українських мовників;

  • напрацювати із залученням усіх стейкхолдерів «дорожню карту» невідкладних правових, організаційних, фінансових, інфраструктурних заходів з відновлення інформаційного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях та забезпечення громадян гарантованим державою стабільним, безоплатним доступом до програм вітчизняного телерадіомовлення на ТОТ та у прикордонних районах України.

У виступі Світлани Остапи йшлося про інфраструктурні проблеми доступу до програм Суспільного мовника в АР Крим, на окупованих територіях Донбасу та у прикордонних районах України.

«Щоб закрити території, які межують з ОРДЛО та Кримом, українськими програмами, потрібно розглянути альтернативні — неефірні способи поширення телерадіопрограм українських мовників — це кабельні мережі, IPTV та OTT. Але для цього потрібне глибше інтернет-проникнення, покриття інтернет-мережею віддалених населених пунктів, зокрема сіл та зон у першу чергу з високою щільністю заселення.

Необхідна підтримка Суспільному для розробки та запуску власної ОТТ-платформи, а також (як варіант) поширення норми про Універсальну програмну послугу на ОТТ-провайдерів. Адже нині вона стосується тільки кабельників. Зрештою, це можуть бути навіть локальні мережі в межах населених пунктів або ОТГ з одним центральним вузлом зв’язку, куди, скажімо, через інтернет будуть подаватися сигнали радіопрограм Суспільного, а потім мережею роздаватися по домогосподарствах», — заявила голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа.

У заході також взяли участь запрошені народні депутати України, віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, Заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко, Голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк, Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та інші.