Новини компанії

Березень 11, 2021

На UA: Українське радіо встановили нове ефірне обладнання

10 березня вечірня інформаційна програма на UA: Українське радіо вийшла в ефір на новому обладнанні. Після встановлення та випробовування в апаратній Першого каналу Українського радіо тепер працює нове ефірне обладнання Axia американського виробника Telos Alliance. Завдяки цьому сигнал центрального радіоканалу йде в IP-форматі безпосередньо до передавача без додаткових перетворень.

Читайте також: UA: Радіо Промінь оголошує мистецький конкурс на виробництво проєкту «Позиція»

Нове обладнання дозволяє перенести ефірний сигнал у формат IP з необмеженою кількістю входів і виходів, що сприятиме оперативному використанню всіх можливих джерел сигналу при раптовій зміні ситуації в Україні й необхідності термінових позапланових трансляцій.

«Технологічно мовлення Українського радіо як головного розмовного радіо країни є складним. Наприклад, тільки протягом однієї години може відбуватися кілька перекомутацій: студія диктора новин — включення з виїзної студії — власна трансляція засідання Верховної Ради чи РНБО — велика гостьова студія Українського радіо на п’ять спікерів або багатоканальний сигнал з Будинку звукозапису Українського радіо. Тому надійний внутрішній зв'язок — важливий елемент безперебійного мовлення та комфортної роботи ведучих, режисерів та інженерних служб», — прокоментував подію Дмитро Хоркін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо.

Обладнання разом із новими меблями закуплено за кошти Національної суспільної телерадіокомпанії України восени минулого року. Попередня заміна обладнання на Українському радіо відбувалася у 2006 році, і воно вже відпрацювало свій ресурс.

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни. В Києві мовить на частоті 105 FM. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.