Новини компанії

Лютий 20, 2021

До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні UA: ПЕРШИЙ покаже добірку проєктів

В суботу, 20 лютого, в День пам'яті Героїв Небесної Сотні суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ транслюватиме добірку передач, присвячених подіям Революції Гідності.

Читайте також: Фільм «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи» — прем’єра на Суспільному

О 6:00 в ефірі покажуть документальний фільм «Майдан гідності», який розповість про три революції, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. У зйомках фільму взяли участь відомі діячі культури, активісти, журналісти та політики, які пережили особисто не одну революцію на Майдані. 

О 9:05 — документальна передача «Чорні тіні Майдану» — розслідування, яке відтворює події доби 19-20 лютого 2014 року, протягом якої було вбито 56 мирних демонстрантів. Творці стрічки не просто демонструють хронологію трагедії, а й проводять перевірку наявних версій із залученням експертів (криміналістів, лікарів, балістів, снайперів тощо) щодо того, хто і як вчинив цей страшний злочин. 

О 10:15 та о 19:50 в ефірі UA: ПЕРШИЙ документальний фільм «Жінки Майдану (Жіночі обличчя революції)». Це фільм про відважний внесок жінок під час Революції Гідності у 2013–2014 роках, їхню самовідданість та небезпеку, на яку вони наражалися.

О 12:00 хвилиною мовчання вшанують подвиг учасників Революції Гідності та пам'ять героїв Небесної Сотні; після цього продовжиться показ документальної передачі «Генерація Майдану. Рік революції та війни». 

О 12:01 Панахида зі Свято-Михайлівського Золотоверхого собору за розстріляними мирними учасниками Революції Гідності, Героями Небесної Сотні.

О 14:10 на UA: ПЕРШИЙ відбудеться прем'єра документального фільму власного виробництва  «Майдан. Шість літер нашої свободи». Стрічка, що складається з шести глав, розповість історії людей, чиї життя кардинально змінилися після Революції Гідності. Кожна літера зі слова «майдан» є назвою глави, яка символізує тему, дотичну тих подій, спогади, якими діляться герої фільму.

Авторки фільму режисерки-документалістки з команди UA: КУЛЬТУРА Олена Зашко та Анна Єресько розкажуть про маму загиблого на Майдані Романа Гурика, покажуть розповідь координаторки «Євромайдан-SOS» Олександри Матвійчук, стрімера Майдану Андрія Дубчака, представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного і митця Олексія Сая.

О 17:25 в ефірі покажуть документальний фільм «Майдан». Найкращий фільм Міжнародного кінофестивалю з прав людини у Нюрнберзі 2015 року розповідає про хід Революції Гідності від перших мирних мітингів на Майдані Незалежності до кривавої розв’язки та боїв між міліцією та протестувальниками в лютому 2014 року.

О 21:25 документальна передача «Генерація Майдану. Рік революції та війни» розповість про події Революції Гідності та російської агресії проти України. Фільм виробництва студії BABYLON’13 розповідає про те, як українці відстоювали право на незалежність України на Майдані й зупиняли «російську весну». 

Нагадаємо, що переглянути всі ці передачі можна 20 лютого на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ, а також у мобільному застосунку suspilne.tv.