Новини компанії

Лютий 11, 2021

Фільм «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи» — прем’єра на Суспільному

У суботу, 20 лютого, суспільні телеканали UA: ПЕРШИЙ і UA: КУЛЬТУРА покажуть документальний фільм власного виробництва «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи». Режисерки-документалістки з команди UA: КУЛЬТУРА Олена Зашко та Анна Єресько показали історії людей, життя яких радикально змінилося після Революції Гідності. 

«Про події на Майдані розказано вже багато. Але, за моїми відчуттями, за ці сім років деталі стираються, якісь речі забуваються, або навіть більше — вчинки знецінюються. Цим фільмом ми хочемо нагадати про те, чим був Майдан. Можливо це пафосно звучить, але ми розказуємо історії різних людей, життя яких кардинально змінилося після революції Гідності», — розповіла співавторка фільму Олена Зашко

Читайте також: «Культура політичного діалогу довго росте — нам є до чого прагнути», — ведуча «Зворотного відліку» Мирослава Барчук

Стрічка складається з шести глав. Кожна літера зі слова «майдан» є назвою глави, яка символізує тему, дотичну до подій Революції Гідності, спогади, якими діляться герої фільму.

Авторки розкажуть про маму загиблого на Майдані Романа Гурика, покажуть розповідь координаторки «Євромайдан-SOS» Олександри Матвійчук, стрімера Майдану Андрія Дубчака, представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного і митця Олексія Сая.

«Ми "розкладаємо" Майдан на шість літер — шість історій, шість уламків спогадів, з яких, як зі шматочків льоду, складається наша свобода. Роблячи цей фільм, ми на собі відчули, наскільки живими й болючими лишаються наші майданівські переживання. Сто відсотків: цю історію ми ніколи не зможемо "проїхати", забути, сприймати як формальну дату в календарі», — зазначила співавторка стрічки Анна Єресько.

Історії з фільму показують основні події Революції Гідності, де учасники подій зможуть віднайти власні спогади.

Дивіться документальний фільм «МАЙДАН. Шість літер нашої свободи» 20 лютого на суспільних телеканалах UA: КУЛЬТУРА о 12:00 та UA: ПЕРШИЙ о 14:10. Також фільм буде показаний у праймовий час на телеканалі UA: КУЛЬТУРА 20 лютого о 19:45.