Новини компанії

Жовтень 27, 2020

Філії Суспільного отримують сучасну техніку

Технічний департамент Суспільного мовника закупив сучасне комп’ютерне обладнання. У жовтні Суспільне отримало 97 робочих станцій — комп’ютерів із певними технічними й специфічними для телебачення характеристиками та комплектувальними — і вже почало передавати їх у регіони. Це має значно покращити технічну спроможність філій.

Читайте також: Громадські організації закликали припинити політичні атаки на Суспільний мовник та забезпечити його повне фінансування

«Протягом 2017–2020 років правління UA: Суспільне мовлення планомірно й системно модернізує технічні комплекси філій. Уперше за багато років 2020 року було виділено кошти на капітальні витрати, зокрема 27 млн грн на технічне переоснащення. Один із пріоритетних напрямів технічного переоснащення — модернізація комп'ютерної техніки, якої, на жаль, майже не закуповували у 2012–2016 роках. Минулого тижня було поставлено 140 робочих станцій, серед яких 97 робочих станцій саме для потреб філій, зокрема 22 робочі станції суттєво підсилять технічні можливості ефірних комплексів філій», — зазначив технічний директор Суспільного Юрій Бойчук.

Філії переоснащують відповідно до потреб. Найбільша кількість робочих станцій надійде Дніпровській філії — 9, Одеська, Тернопільська, Харківська, Чернігівська та Чернівецька філії отримають по 5, Запорізька, Вінницька та Херсонська філії — по 4. Загалом без нового обладнання, що надійшло в цій партії, не залишиться жодна філія Суспільного. Варто зазначити, що за останні 3 роки це найбільша партія комп'ютерної техніки, яку передавали філіям.

«Цю закупівлю запланували в бюджеті на 2020 рік. На жаль, його секвестр і подальша виплата боргу держави значно скоротили наші можливості для оновлення капітальних ресурсів. Філії Суспільного мають досить великий парк студійної і комп’ютерної техніки, який треба оновлювати. За ці роки нам дуже допомагали міжнародні партнери, завдяки підтримці яких різні наші регіональні офіси отримали нові студії, камери, комп’ютери. Якщо взяти до уваги нинішні темпи закупівлі, то цілковите переоснащення комп’ютерної техніки філій відбудеться приблизно за три роки», — розповів член правління Суспільного Микола Чернотицький.

Читайте також: «Суспільний мовник в Україні недофінансовують, і йому конче потрібне більше фінансування», — Борис Бергант

Про рекорд Суспільного та як завдяки системі ProZorro вдалося зекономити значні кошти розповів Андрій Бруснікін — директор департаменту технічних стандартів.

«За цією закупівлею в нас була рекордна для компанії кількість учасників аукціону на ProZorro — одинадцять компаній. Загальна оголошена вартість аукціону становила 3 000 080 грн, завдяки системі ProZorro ми зекономили 510 тис. грн, тобто 16,5%, та підписали контракт на суму 2 569 960 грн. Ця закупівля й супутні закупівлі офісних комп'ютерів, відеокарт, плат вводу-виводу SDI, програмних відеомікшерів VMix та комутаційного обладнання мають значно покращити стан ІТ у філіях, уніфікувати й стандартизувати рішення та технології, які використовують у виробництві відео- й аудіоконтенту та ефірному мовленні на базі IP», — прокоментував Андрій Бруснікін.