Новини компанії

Вересень 02, 2020

UA: Радіо Культура транслюватиме хедлайнерів MERIDIAN CZERNOWITZ

UA: Радіо Культура — інформаційний партнер ХІ Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ, який відбудеться 4–6 вересня. Новинки літературної сцени й розмови з відомими поетами — в ефірі UA: Радіо Культура.

Читайте також: UA: БУКОВИНА транслюватиме наживо події фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ

В умовах карантину фестиваль відбудеться онлайн. MERIDIAN CZERNOWITZ можна буде дивитися на фейсбук-сторінці заходу, а також на телеканалі філії Суспільного UA: БУКОВИНА. Інтерв’ю з учасниками фестивалю звучатимуть на хвилях UA: Радіо Культура.

На думку продюсерки UA: Радіо Культура Ірини Славінської, підтримувати культурні події в часи карантину важливо: «Для нашої команди партнерство з MERIDIAN CZERNOWITZ є вже доброю традицією. Сумно, що цього року ми не поїхали з виїзною студією до Чернівців… Але нові засоби зв’язку дають змогу доставити Чернівці просто додому до всіх наших слухачів! Саме тому вже з п’ятниці ви зможете почути інтерв’ю з письменниками-хедлайнерами фестивалю в наших ранкових ефірах програми «Культура. Live». Також я з нетерпінням чекаю можливості подивитися та послухати онлайн-події фестивалю».

Протягом фестивалю в ефірі програми «Культура. Livе» можна буде почути:

  • Юрія Андруховича в п’ятницю, 4 вересня;
  • Сергія Жадана в суботу, 5 вересня;
  • Юрія Іздрика в неділю, 6 вересня.

Початок програми о 9:10.

Читайте також: Як написати п'єсу для радіо: ментори UA: Радіо Культура навчали учасників Лабораторії драматургії

MERIDIAN CZERNOWITZ — триденна культурологічна прогулянка містом із зупинками в місцях, котрі репрезентують культуру й літературу Буковини. Саме тут відбудуться події фестивалю: читання, дискусії і презентації книжок. У межах фокусної теми-2020 «Слідами Целана» заплановано презентації сучасних авторів із країн, які формували культуру цього регіону. На фестиваль запрошено поетів із німецькомовних країн: Німеччини, Австрії і Швейцарії. Також братимуть участь представники Румунії та Ізраїлю: Нора Босох, Маттіас Бут, Нора Боссонг, Тал Нітцан і Яель Глоберманн.

Україну на фестивалі представлять: Андрій Любка з презентацією «малого українського роману», Олесь Ільченко з новим романом «Порт Житана», Таня Малярчук із першою поетичною збіркою та Юрій Іздрик зі збіркою поезій «NAKED ONE». Крім того, відбудуться ексклюзивні читання Юрія Андруховича з уривками роману «Радіо Ніч», який вийде друком наприкінці року.

Читайте також: Топ-20 вистав в ефірі UA: Радіо Культура, які закохують у літературу

«В умовах карантину концепцію фестивалю підлаштовували під ті реалії, котрі маємо сьогодні. Однак це все одно три дні, упродовж яких відкриватимемо слухачам сучасну українську та європейську поезію. Цьогоріч фестиваль відбудеться онлайн. До останньої миті ми готували офлайн-фестиваль і сподівалися, що він відбудеться в живому форматі, але оскільки Буковина — один із найбільш постраждалих від коронавірусу регіонів, вирішили не ризикувати здоров’ям організаторів і гостей. У режимі офлайн буде кілька автограф-сесій запрошених до участі авторів, аби люди могли підписати книжкові новинки й ті книжки, які виходять конкретно під фестиваль, проте ці події відбудуться в зменшеному масштабі та з дотриманням усіх карантинних вимог», — розповіла директорка фестивалю Євгенія Лопата в програмі «Культура. Livе».

Нагадаємо, UA: Радіо Культура мовить у Києві на хвилі 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Також слухайте всі канали Суспільного радіо в мобільному застосунку suspilne.radio.