Новини компанії

Вересень 02, 2020

У новинах Суспільного не виявили брехні й піару політиків

Команда моніторингового центру ГО «Детектор медіа» проаналізувала 8 найрейтинговіших телеканалів, які належать до 4 найвпливовіших медіагруп. Звертали увагу на 6 стандартів якісної журналістики: оперативність, баланс думок, посилання на джерела, відокремлення фактів від коментарів, повноту та точність. Також визначали матеріали з ознаками замовності й «паркетні матеріали». 

За результатами моніторингу на Суспільному немає матеріалів з ознаками політичного піару та найменше порушень.

Читайте також: Суспільне вважає підпал авто програми «Схеми» спробою залякування журналістів

Про це в ефірі «Громадського радіо» говорили авторка програми «ДНО. Дезінформація. Наклеп. Обман» Ана Море та журналіст і керівник моніторингового центру ГО «Детектор медіа» Отар Довженко

«Суспільне вже два роки обходиться без грубих порушень. Ми не виключаємо його з моніторингу, тому що нам постійно треба за ним наглядати. Поки що можна обережно констатувати, що новини на Суспільному — чисті. Там найвищий рівень дотримання стандартів, точніше — найменше порушень і немає ознак політичного піару, — зазначив Отар Довженко. — Якщо ви хочете подивитися новини, у яких не брешуть, нікого не піарять, не просувають і кажуть усе як є, ваш перший вибір мав би бути Суспільне».

Також Отар Довженко закликав не дивитися новини на комерційних телеканалах, крім Суспільного, перед виборчою кампанією, адже вони стають майданчиками для піару політиків.

«Під час виборчої кампанії буде багато піару — про це здогадуються всі, для цього не обов’язково бути медіаекспертом. Телевізійні новини під час виборчої кампанії, крім Суспільного, я б радив не дивитися взагалі. Майже вся політична тематика на комерційних каналах переходить у формат піару», — розповів керівник моніторингового центру ГО «Детектор медіа».

Читайте також: На Суспільному завершився тренінг про стандарти інформаційної журналістики

Нагадаємо, Суспільний мовник не залежить від олігархів чи політиків, не обслуговує жодних державних органів, політичних та бізнесових структур. Працює за найвищими журналістськими стандартами та належить українському суспільству й підзвітний лише йому.

 

Фотографувала Анастасія Мантач