Новини компанії

Серпень 25, 2020

Фільм-розслідування Суспільного «Дрогобич 101/1» потрапив до шортлиста Національного конкурсу журналістських розслідувань

Документальний фільм-розслідування «Дрогобич 101/1» про трагедію зі зруйнованим будинком на Львівщині потрапив до шортлиста Національного конкурсу журналістських розслідувань. Це перше власне розслідування, яке зняла команда UA: ПЕРШИЙ.

Читайте також: Суспільне випустило першу в Україні серію подкастів-розслідувань

Серед заявлених 72 робіт після першого етапу оцінювання визначили 10 найкращих, серед яких було розслідування Суспільного про обвал чотириповерхового будинку на вулиці Грушевського, 101/1, який стався в Дрогобичі в ніч на 28 серпня 2019 року. Це стало причиною руйнування одного під’їзду від першого до останнього поверху, смерті вісьмох людей та травмування сімох. 129 людей утратили майно й квартири.

У розслідуванні з’ясовували причини обвалу та чи можна було його уникнути. Над фільмом журналісти Суспільного працювали три місяці. Вони дослідили всі документальні хроніки цієї трагедії та зібрали 52 години відео- й аудіоматеріалів.

Читайте також: Новини без джинси, марафон «На карантині», фільми-розслідування — UA: ПЕРШИЙ у першому півріччі 2020 року наростив рейтингові показники

«Ми високо оцінюємо внесок у розвиток демократії, громадянського суспільства та боротьбу з корупцією наших колег з інших проєктів розслідувань в Україні. Нам, які тільки починають, приємна висока оцінка журі та те, що ми в шортлисті поряд із такими колегами й такими роботами. Це мотивує», — прокоментувала шефредакторка творчого об’єднання розслідувань UA: ПЕРШИЙ, співавторка фільму Інна Білецька

Цього року в складі журі Національного конкурсу журналістських розслідувань — Олег Хоменок, Зураб Аласанія, Бектур Іскандер, Анастасія Станко, Інна Кузнєцова, Олекса Шалайський, Валентина Самар, Володимир Тхорик, Отар Довженко, Світлана Остапа, Ольга Руденко, Катерина Горчинська, Андрій Яницький, Тарас Петрів та Максим Скубенко.

Читайте також: Як робити журналістське розслідування — на Суспільному відбулися тренінги «Школи розслідувань»

Зазначимо, Національний конкурс журналістських розслідувань та спеціальних репортажів заснували 2014 року за ініціативи YanukovychLeaks та Media Development Foundation, газети Kyiv Post за підтримки SCOOP та за участі інтернет-видання «Українська правда».