Новини компанії

Квітень 16, 2020

Суспільне випустило першу в Україні серію подкастів-розслідувань

Суспільний мовник створив перше в Україні документальне подкаст-розслідування. У шестисерійному аудіосеріалі «Дрогобич 101/1» розкажуть про причини та наслідки обвалу будинку у Львівській області й загрози, перед якими опинилися українські «хрущовки».

Читайте також: UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань «Артефакти»

Глядачам Суспільного вже розповідали про трагедію зі зруйнованим будинком, унаслідок якої загинуло вісім людей. Це перше власне розслідування, яке зняла команда суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ.

Чому ця історія зачепила команду розслідувачів Суспільного й змусила взятися за проєкт «Дрогобич 101/1», пояснила шефредакторка напряму творчого об’єднання розслідувань на UA: ПЕРШИЙ Інна Білецька: «Зазвичай ніхто не переймається станом конструкцій будинку чи взагалі будь-чим за межами квартири. Усі так звикли. Й от одного разу черговий обвал був настільки раптовим і масштабним, що загинуло восьмеро людей. Просто у своїх домівках, де зазвичай усі почуваються в безпеці. Це суспільно важлива тема, яка стосується мільйонів людей, і ніхто, крім них самих, не подбає про безпечність життя в їхніх домівках». 

Начитуватиме текст подкастів Інна Білецька. Свої коментарі даватимуть слідчі, комунальники, історики та інші експерти. У шести епізодах розкажуть про подробиці трагедії: від причин до висновків.

Досі розслідувань у форматі подкасту в Україні не було. Для Суспільного це не тільки перший такий проєкт, а й початок роботи над новим діджитал-форматом. У планах — масштабний розвиток лінійки подкастів від Суспільного.

«Для нас важливо розповісти цю історію різними способами, зробити її доступною не лише теле- і ютуб-аудиторії. Саме такі суспільно важливі історії має озвучувати Суспільне», — зазначила Інна Білецька.

Де послухати подкасти-розслідування:

Поділитися враженнями після прослуховування можна за емейл-адресою investigative@suspilne.media.

Зазначимо, фільм-розслідування «Дрогобич 101/1» вийшов в ефірі Суспільного 25 березня. Переглянути його можна на ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ.