Новини компанії

Серпень 20, 2020

«Некревні»: спецпроєкт UA: ПОДІЛЛЯ про іноземців, які живуть в Україні

До Дня Незалежності філія Суспільного UA: ПОДІЛЛЯ підготувала серію відео «Некревні» — про іноземців, котрі приїхали жити до України. 24 серпня спецпроєкт презентують у «Ранку на Суспільному».

Читайте також: Як країна святкує День Незалежності: спецефір «Ранку на Суспільному»

Шість роликів проєкту, один із яких підготувала команда UA: ТЕРНОПІЛЬ, покажуть також в ефірі й на фейсбук-сторінці UA: ПОДІЛЛЯ

«"Некревні" — історії про іноземців, котрі поріднилися з Україною. Вони свідомо переїхали сюди після проголошення незалежності й стали частиною соціуму — із його перемогами, сподіваннями та проблемами. Тут вони працюють, виховують дітей, переймають традиційний уклад життя українців. Це історії про людей, які знають, як непросто дається вибір. Знають цінність демократичних свобод», — коментує продюсерка UA: ПОДІЛЛЯ Любов Тімкова.

Читайте також: «Відтінки України» на UA: ПОДІЛЛЯ — історії про представників нацспільнот

Над спецпроєктом працювала редакторка творчої групи «Ранок» UA: ПОДІЛЛЯ Богдана Юсипович. За її словами, це проєкт про персоналії. Чіп Тейлор, американець, цитує Шевченка, а громадянин Туреччини Альпер Тунга Курд мріє створити організацію, яка подолає корупцію. Кожен із п’яти героїв проєкту почувається українцем. 

UA: ТЕРНОПІЛЬ підготував ролик про Тамта Гугушвілі — грузинку, яка приїхала до України, аби вивчати журналістику. 

«Тамта вивчила українську, нині знає її досконало. Працює журналісткою, любить Україну. Після навчання вона мала вибір: або повернутися до Грузії, або залишитися тут. Каже, що залишилася, адже відчула, що потрібна Україні. У цей час якраз була Революція Гідності, а після того почалася війна, дівчина писала про це. Тамта вважає, що в наших народів багато спільного, тож має тепер дві домівки», — зазначила продюсерка Тернопільської філії Суспільного Зоряна Биндас.

Читайте також: #ВІЛЬНІ — спецпроєкт UA: ВОЛИНЬ до Дня Незалежності

Нагадаємо, 24 серпня UA: ПОДІЛЛЯ та всі регіональні філії Суспільного транслюватимуть спецпроєкт #ВІЛЬНІ. Це серія з десяти розповідей про людей, які творять історію країни.