Новини компанії

Травень 06, 2020

«Стара гвардія» на UA: Радіо Промінь завершує перший сезон і готується до другого

Уже сьогодні, 6 травня, вийде фінальний випуск першого сезону оновленого легендарного шоу «Стара гвардія» на UA: Радіо Промінь. Програма буде присвячена гурту Pet Shop Boys. Початок о 19:00.

Автор оновленої «Старої гвардії» журналіст Олександр Рудяченко, який повернувся на радіо після двадцяти п'яти років перерви, цього разу виступив продюсером і сценаристом. У полі зору шоу — останні п'ятдесят років світової рок-історії крізь призму найсвіжіших музичних тенденцій. «Стара гвардія» 2020 року — це новий погляд на відомі імена.

Читайте також: Знайомство з UA: Радіо Промінь. Історії Alyona Alyona, Сергія Жадана, Олега Скрипки та інших виконавців

«У 1990-х роках «Стара гвардія» виходила в межах тригодинного ревю «Гарячий компот». Оновлена «Стара гвардія» — окрема двогодинна програма. Вона не стільки про рок-музику, скільки про те, якими ми були чверть століття тому і якими та чому стали тепер. Навіть більше, це — радше радіодослідження людинолюбства, аудіофільми з живими героями, аніж музикознавча програма. Для мене якнайменше значить фактаж: народився, хрестився, випустив альбом, змінив продюсера. Цим більшість не переймається. Цікавить унікальність героїв, про яких ідеться в кожному із шістнадцяти випусків, етнопсихологічні студії: чим, умовно кажучи, Емі Вайнхаус відрізняється від Шаде — із погляду людської долі, музичного хисту, божої іскри та мільйонів інших складових, що запалюють наднову зірку», — прокоментував Олександр Рудяченко.

Саундпродюсер програми — Роман Києвицький. Успіх проєкту він убачає в тому, що вся команда максимально занурена в матеріал: «Ми знаємо особисте життя наших героїв, їхні музичні вподобання, періоди творчості. Створення цієї програми — не лише творчий, а й пізнавальний процес: навіть знаючи майже все про музикантів, усе одно знаходили унікальні факти. Оновлена «Стара гвардія» — це музична мемуаристика, рок-енциклопедія. Дорослий хороший продукт».

Робота над другим сезоном «Старої гвардії» вже розпочалася. Планують ще 16 епізодів.

Читайте також: 10 легендарних джазових альбомів за версією Олексія Когана

«Стартовий випуск буде про Тіну Тернер. 1996 року ми з Максимом Яковенком (головний продюсер UA: Радіо Промінь — прим. ред.) поїхали на її московські концерти, що відбувалися в Кремлівському палаці з’їздів. Тоді ще Дональд Трамп тихенько сидів на сходинках біля сцени — для сенатора США не знайшлося місця. Ось із такого аншлагу ми й почнемо», — поділився Олександр Рудяченко.

Усі випуски оновленої програми «Стара гвардія»за посиланням.

Слухайте UA: Радіо Промінь на хвилі 97,2 FM у Києві, а також у мобільному застосунку suspilne.radio. Дізнатися FM-частоти для інших міст можна тут.