Новини компанії

Квітень 24, 2020

Зростання аудиторії та збільшення новинного контенту — як пандемія впливає на суспільні мовники

Європейська мовна спілка надала оновлені дані щодо показників новин і контенту під час пандемії від 27 суспільних мовників-членів.

Березень 2020 року для суспільних мовників позначився збільшенням кількості годин інформаційного контенту на 21%, якщо порівняти з лютим. Також показник зріс на 16% порівняно з березнем минулого року. 

Читайте також: Понад 11,5 млн глядачів увімкнули «Новини» на UA: ПЕРШИЙ у березні цього року

У пікові дні кризи охоплення вечірніх випусків новин у середньому зросло у 2,5 раза. Водночас щоденний середній показник перегляду вечірніх новин підвищився на 20% та на 42% серед молодіжної аудиторії. 

Удвічі зріс показник відвідування новинних мобільних застосунків. А новинних сайтів — у 2,6 раза. Найвищий показник серед унікальних відвідувачів сайтів досліджуваних суспільних медіа — понад 34,5 мільйони — зафіксували 15 березня. Проте в другій половині місяця цей показник зменшився.

Також кількість переглядів новинних ютуб-каналів зросла на 20 мільйонів. Серед них 60% — це перегляди на каналах BBC News і France 24.

Знизилося або не змінилося охоплення суспільного радіо в Данії, Швеції та Швейцарії. Такі дані пов’язують зі зменшенням поїздок на авто під час пандемії. Проте в Ісландії показник радіослухання зріс на 18%. У молодіжної аудиторії він у середньому підійнявся на 15–26%.

Зазначимо, що низка держав із розвиненою демократією підтримує мовники й виділяє додаткове фінансування на створення нових проєктів. До такої практики вже звернулася влада США, Нової Зеландії, Ірландії та Туреччини. А ЄМС закликала уряди європейських держав не скорочувати фінансування мовників у зв’язку з пандемією.

Нагадаємо, Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.

Український суспільний мовник — телерадіокомпанія UA: Суспільне мовлення — є членом організації.