Завершальна подія LMF 2025, що тривав у Львові 15–17 травня, відбулася у просторі Академії Суспільного Мовлення на Суспільне Львів. Учасникам конференції показали оновлену телевізійну студію, музей телебачення та радіо і як команда працює з архівами й платформою Суспільне Медіатека.

«Вибір та відповідальність називати речі своїми іменами — це те, що Суспільне робить щодня з 2017 року, коли розпочалася реформа. Ми обрали створювати складні історії про втрати, відновлення та надію. І ми беремо на себе відповідальність залишатися в ефірі навіть під час вибухів, навіть на лінії фронту. Ми пройшли дуже довгий шлях, щоб показати вам цей простір і для нашої команди це дивовижна подія. Це місце журналістських надій, де об’єднані різні редакції з усієї країни, а також різні країни пов’язані між собою через нашу роботу», — сказала Марія Фрей, членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення.
«Нам дуже радісно, що заключна подія цьогорічного LMF відбулася саме в гостях у Суспільне Львів. Аня Хвиль, саундартистка та дослідниця, створила для цього вечора спеціальний сет, що поєднав українську естраду 70–80-х років з олдскульним house та garage того ж часу — музикою, що народилася у боротьбі за свободу та самовираження. Мені хотілося показати іноземним та нагадати українським гостям усю ту любов і силу, яка є в цих композиціях. І ці впізнавані пісні у сучасному міксі настільки органічно звучали на тлі архівних відео у музеї, що здається, це була ідеальна локація, щоб закинути монетку надії у майбутнє і розпрощатися до наступного року», — сказала Євгенія Нестерович, кураторка культурної програми LMF 2025.

Назва неформальної події LMF 2025 на Суспільне Львів — «Пісня буде поміж нас» (Let The Song Be Among Us) — за однойменним музичним хітом Володимира Івасюка. Суспільне має оригінали архівних записів цього українського артиста й інших легенд української естради, історії й політикуму та володіє авторськими правами на десятки тисяч оцифрованих і тих, що чекають на оцифрування, годин відео й аудіоматеріалів. Саме у Львові буде створено центр архівування всіх записів Суспільного.

«Розповісти і навіть наочно показати спільноті Львівського медіафоруму нашу роботу з архівами Суспільного — це класна можливість бути почутими і побаченими тими, заради кого ми робимо цю роботу. Перетворити наш архів на суспільне надбання та надати до нього доступ якомога ширшій аудиторії — один із наших ключових пріоритетів. І такі події дуже допомагають. Під час екскурсії у наші сховища з архівними записами я побачила інтерес та зацікавленість наших гостей. Такі зустрічі мотивують і надихають команду працювати далі», — каже Таїсія Турчин, керівниця департаменту «Медіатека» Суспільного.


У просторі Академії Суспільного Мовлення на Суспільне Львів, що запрацював торік у жовтні, команда проводить презентації та покази, навчання й воркшопи для медіаспільноти. Також тут діє експозиція музею телерадіомовлення.

«Раді, що фінальний акорд Львівського медіафоруму пролунав саме на Суспільне Львів. Неформальна атмосфера, відкриті розмови й жива енергія нетворкінгу — те, чого часто бракує в щоденній медіарутині. І саме такі зустрічі запускають нові сенси й партнерства», — каже Максим Волошин, продюсер західного хабу Суспільного.
Нагадаємо, LMF — це щорічна конференція, яка об’єднує медіафахівців, дослідників, політиків та представників громадських організацій для обговорення актуальних викликів у медіасфері та суспільстві. Фокусна тема цього року — «Називати речі своїми іменами: вибір, рішення, відповідальність». Суспільне Мовлення — інформаційний партнер події.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото: Юрій Комар для LMF