Новини компанії

Червень 06, 2024

50 днів до старту Олімпійських ігор – 2024 у Парижі

До літніх Олімпійських ігор – 2024 у Парижі, які пройдуть з 26 липня по 11 серпня, залишилося 50 днів. Суспільне Мовлення стане офіційним транслятором літніх Олімпійських ігор – 2024 й покаже приблизно 200 годин прямих трансляцій змагань. Напередодні старту розказуємо про історію емблеми, медалей і талісманів Олімпіади у Парижі.

Олімпійські ігри – 2024 у Парижі стануть 33-ми в історії ігор. Спортсмени змагатимуться у 32 видах спорту, чотири з яких будуть представлені на Іграх у Парижі вперше: брейк-данс, спортивне скелелазіння, скейтбординг та серфінг. 

Емблема Олімпійських ігор у Парижі поєднує у собі декілька елементів. Олімпійський вогонь на зображенні символізує особливу енергію, яка об’єднують людей довкола Ігор. Золота медаль підкреслює прагнення до досконалості. Також в емблемі розробники використали образ Маріанни, який є символом французької революції. Таким чином організатори віддають данину літнім Олімпійським іграм у Парижі 1900 року, в яких вперше взяли участь жінки. Вперше в історії логотипи Олімпійських та Паралімпійських ігор є ідентичними.

Читайте також: Чемпіонат Європи – 2024 з легкої атлетики — дивіться на Суспільному

Офіційними талісманами Олімпійських та Паралімпійських ігор у Парижі стали два фригійські ковпаки, які є міжнародними символами свободи. Один з персоніфікованих капелюхів має протез на нозі й тримає прапор Франції.

Медалі Олімпійських ігор у Парижі містять у собі головний символ Франції — Ейфелеву вежу. Медалі частково виготовлені із заліза, взятого з Ейфелевої вежі після останньої реконструкції. 18-грамові шестикутники розміщуються посередині золотих, срібних та бронзових медалей.

Збірну України на цих Іграх представлятимуть понад 100 спортсменів. Наразі українці вже вибороли 107 ліцензій. Вперше на Олімпіаді Україна буде представлена у футбольному турнірі.

Нагадаємо, транслювати Ігри будуть одразу три платформи: телеканал Суспільне Спорт, місцеві телеканали Суспільного Мовлення (Суспільне Івано-Франківськ, Суспільне Чернівці, Суспільне Київ тощо) і сайт Суспільне Спорт. Загалом платформи Суспільного покажуть приблизно 200 годин Олімпіади та 100 годин Паралімпіади.

Також Суспільне Мовлення транслюватиме літні Паралімпійські Ігри – 2024, які пройдуть з 28 серпня по 8 вересня

Підпишіться на Суспільне Анонси на зручній для вас платформі: телеграм або вотсап

Суспільне Спорт — велика мультимедійна платформа, що охоплює телеканал, сайт та соціальні мережі. Більше новин зі світу спорту читайте на сайті Суспільне Спорт.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.