Новини компанії

Лютий 27, 2024

«Любов не минає»: проєкт Тетяни Трощинської про життя із втратою — на Радіо Культура

У вівторок, 27 лютого, в ефірі Радіо Культура та на подкаст-платформах стартує проєкт Тетяни Трощинської «Любов не минає». Авторка проєкту ділиться зі слухачами своїм досвідом проживання втрати — раптової смерті 18-річного сина внаслідок онкологічного захворювання. 

Читайте також: Прем'єри на Радіо Культура: радіодрама «Колишні» та вистава «Місто Марії: щоденники облоги»

В кожному з 11 епізодів проєкту Тетяна Трощинська поєднує особисті рефлексії, історії тих, хто живе після смерті чи загибелі близької людини, поради фахівців і фахівчинь.

«Я журналістка і мама. 2023 року мій 18-річний син Тарас Федорів, першокурсник Києво-Могилянки, помер від онкозахворювання. За 18 днів. Ми намагались його врятувати до останньої хвилини життя.

Цей подкаст — дуже чесний, і, напевне, унікальний проєкт. Це фрагменти мого аудіощоденника і розмови про те, що переживає мама, яка втратила дитину, — ділиться ведуча. — Я була публічною людиною до того, як помер мій син. І я не можу не говорити про це, тому що це частина мого життя, я кажу людям, що я переживаю.

Для мене було відкриттям, що, коли я почала говорити публічно про смерть Тараса, мені написало багато людей, які не мають публічних майданчиків. Як би це боляче не прозвучало, дехто говорив, що в сенсі наявності майданчика я маю певний привілей. Бо можу вголос говорити про своє горе».

За словами Тетяни Трощинської, багато людей писали, що втрачають близьких і відчувають, що не всі люди готові з ними говорити про їхню втрату, бо не знають як.  

«У країні, яка десять років перебуває у війні, з них два роки дуже гарячої фази, при величезній кількості втрат — ця тема і досі табуйована. Але я вірю в те, що розділений біль легше пережити, — переконана авторка проєкту «Любов не минає» Тетяна Трощинська. — Є низка тем, яких ніхто не торкається. Як наш мозок реагує на втрату. Що таке травма і чи справді працюють етапи переживання горя. Як висловити співчуття. Що відчуває тато і чи має він право плакати. Що переживає родина, коли дитина опиняється у паліативному відділенні. 

І ще одна важлива й непроговорена тема: що робити батькам, які далеко не старі, у яких ще частина життя попереду, але їхньої дитини вже немає: помер чи загинув. Що вони мають робити далі у своєму житті, як шукати сенс?

У цьому подкасті я, звісно ж, не вчу, як правильно жити із  втратою. Я намагаюсь пройти частину шляху разом з аудиторією. І, можливо, це допоможе не лише мені».

Слухайте проєкт «Любов не минає» в ефірі Радіо Культура з 27 лютого щодня о 8:40 та 19:00, а також на подкаст-платформах.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.