Новини компанії

Січень 22, 2024

Тематичні проєкти до Дня Соборності України на Суспільному

22 січня до Дня Соборності України Суспільне Мовлення підготувало низку тематичних спецпроєктів — документальних проєктів та фільмів про становлення України.

Телеканал Суспільне Культура

О 10:25 на телеканалі Суспільне Культура дивіться документальний фільм Українського інституту національної пам’яті «Вогнехреща». Початок боїв з 19 по 22 січня 2014 року під час Революції Гідності назвали Вогнехрещем. Стрічка заснована на спогадах свідків та учасників тих подій і документальних кадрах протистояння. Фільм розповідає про те, як мирне волевиявлення українців трансформувалося в криваву боротьбу за свободу. 

Читайте також: Понад 720 тисяч українців обрали журі Нацвідбору на Євробачення-2024

О 13:25 на телеканалі документальний проєкт «Межі», який показує силу та єдність українського народу. Проєкт «Межі» — цикл інформаційно-аналітичних інтерв’ю про мультикультурність країни та згуртованість нацспільнот і корінних народів, які протистоять російській агресії.

Об 11:20 та 22:10 дивіться захопливу історію відомого на весь світ «Щедрика» і світового турне хорової капели диригента Олександра Кошиця 1918–1924 років. Фільм «Щедрик проти “русского міра”» підіймає низку актуальних проблем сьогодення — протидії російській культурній експансії та пропаганді, питання культурної дипломатії України, місця українського культурного продукту у світі та його поступ. 

О 21:10 телеканал Суспільне Культура покаже цикл документальних передач «10 днів незалежності України» автора та історика Володимира В’ятровича. У 10 короткометражних серіях йдеться про десять вирішальних для незалежності України подій. Зокрема про створення Четвертого Універсалу Українською Центральною Радою, в якому головним пунктом було проголошення незалежності України; про «листопадовий зрив» 1918 року у Львові, коли українцям вдалося вирвати Львів з рук Австро-Угорщини; про День Соборності, який об’єднав Україну актом злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року.

Українське Радіо

О 13:15 ведучі Українського Радіо Наталя Соколенко і Сергій Стуканов у програмі у програмі свого колеги ведучого Романа Коляди представлять багатосерійний проєкт Українського Радіо «Батьки-засновники» про інтелектуалів та державників, які сформулювали ідею України та обґрунтували її державність. Проєкт стартує в ефірі Українського Радіо 24 січня, а в День Соборності відеоверсію першої серії проєкту можна буде побачити на ютуб-каналі Українського Радіо. Автори проєкту разом з істориками досліджують понад десять століть нашої історії починаючи з часів Русі. 

Упродовж дня 22 січня на радіохвилях Українського Радіо звучатимуть записи спогадів безпосередніх учасників подій січня 1919 року, коли було проголошено Акт Злуки Української й Західноукраїнської Народних Республік.

Радіо Культура

О 13:00 у програмі «Час інтерв'ю» ведучий Вадим Карп’як розпитає філософа Вахтанга Кебуладзе про те, чому ми соборні попри те, що всі дуже різні.

О 15:00 у програмі «Модуль знань» ви почуєте, як сприймали Соборність в різних регіонах України. Ведуча Ольга Вернигоренко поговорить з Андрієм Рукасом, доцентом КНУ ім. Тараса Шевченка.

Протягом дня в ефірі Радіо Культура звучатиме тематична поезія: вірші Олександра Олеся й Олени Черняхівської читає Тарас Компаніченко.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.