Новини компанії

Січень 19, 2024

«КіберХата» на «Колайдері»: все, що треба знати про кібербезпеку в інтернеті

«Кожні 39 секунд у світі відбувається нова кібератака» — цією фразою розпочинається третій відеоформат «КіберХата» на підлітковому ютуб-каналі Суспільного «Колайдер».

Відео проєкту розповідають та навчають безпечної поведінки в інтернеті. Ведучими «КіберХати» стали інфлюенсери Лєра Пєшка та Микола Мальчин.

Вже у першому випуску Микола Мальчин розказує: що таке кібератака, цифровий слід та фішинг, чому не варто ставити на всі свої акаунти один пароль «qwerty», як не потрапити на гачок кібершахраїв та як розібратися, які застосунки для мобільного телефону використовувати безпечно, а які ні.

Також у першому епізоді «КібарХати» Микола ділиться лайфхаком, як вигадувати та запам’ятовувати паролі для своїх акаунтів.

Окрему увагу приділили темі поводження з персональною інформацією в інтернеті та навіть порадили кілька безоплатних онлайн-курсів для школярів з кібербезпеки.

Читайте також: Науковий блогер-батл на ютуб-каналі «Колайдер» від Суспільного

Співзасновник pedan|buro та креативний продюсер ютуб-каналу «Колайдер» Олександр Педан, ведуча та суддя наукового батлу «Хто тут Ейнштейн?» Софія Козинець та ведучий «КіберХати» Микола Мальчин на презентації ютуб-каналу «Колайдер»

«Мета «КіберХати» — допомогти використовувати інтернет-світ з користю й не потрапляти в неприємні ситуації. Дуже важливо, що ми не лякаємо молодь, що в інтернеті сидіти небезпечно, а показуємо дуже багато можливостей: для вивчення мов, пошуку нових друзів, саморозвитку, але при цьому й обережно застерігаємо», — пояснює співзасновник pedan|buro та креативний продюсер ютуб-каналу «Колайдер» Олександр Педан.

Саме завдяки простій мові ведучих, зрозумілим поясненням сучасної термінології та реалій віртуального світу юні глядачі з перших випусків зможуть розібратися та підвищити свій персональний рівень цифрової грамотності.

У зйомці цього формату відео освітньо-розважального проєкту для підлітків «Колайдер» взяла участь юристка, незалежна консультантка з питань онлайн-безпеки Анастасія Апетик, яка професійно пояснює та дає поради, як уникнути неприємностей в інтернеті.

«Для того, щоб мінімізувати кількість своїх цифрових слідів, потрібно зробити декілька кроків. Крок перший — обмежити інформацію в профілі соціальних мереж — зробити профіль непублічним для всіх. Або певну інформацію — в якій школі ти навчаєшся, де живеш — потрібно обов’язково приховати. Також не варто ділитися інформацією, куди ти пішов чи пішла — в конкретне кафе, кіно. І дуже важливо не розголошувати персональні дані: прізвище, ім’я, по батькові, свій номер телефону, електронну адресу та номер будь-якої банківської картки», — розказує незалежна консультантка з питань онлайн-безпеки Анастасія Апетик.

Щодо використання неліцензійного програмного забезпечення консультантка з питань онлайн-безпеки пояснює: «Дуже часто піратське ПЗ містить шкідливе програмне забезпечення, таке як, наприклад, різні віруси. А також викрадає твою особисту інформацію та перешкоджає нормальній роботі твого гаджета. Або ж кіберзлочинці можуть отримати контроль над твоїм пристроєм — вони хочуть дізнатися про тебе якомога більше інформації: що ти читаєш, про що і з ким переписуєшся, якими користуєшся програмами. І можуть навіть використати тебе як «цифрову зброю» — від твого імені розсилати повідомлення іншим людям».

Улюблені підліткові блогери Влад Шевченко (1,2 млн), Geek Journal (352 тис.), ellevika (1,5 млн) діляться простими порадами цифрової безпеки з власного досвіду, які вважають найважливішим.

ellevika (1,5 млн) тікток-блогерка, інстаграмерка

«КіберХата» — один із трьох відеоформатів освітньо-розважального проєкту для підлітків «Колайдер». Стежте за новими випусками на платформах YouTube, TikTok та Instagram.

«Колайдер» — перший проєкт Суспільного для підліткової аудиторії на платформах YouTube і TikTok. Креативний концепт, розроблений pedan|buro, втілює ідею зухвалої школи майбутнього, де могли б викладати Залізна Людина, Донателло, Ейнштейн. Це також альтернативна пропозиція токсичному російському контенту в легкому і зрозумілому жанрі едьютейнменту.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Програма створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю АТ «НСТУ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.