Новини компанії

Січень 03, 2024

Новий сезон «Книгосховища» стартував на Радіо Культура

На Радіо Культура стартував новий сезон проєкту «Книгосховище». Його авторка та ведуча Олена Гусейнова разом з іншими професійними читачами та читачками знов говоритимуть про гострі теми сьогодення та про книжки, які допомагають їх рефлексувати.

Перший випуск нового сезону, присвячений письменниці та громадській діячці Вікторії Амеліній, яка 1 січня 2024 року мала б відсвяткувати своє 38-річчя, вже можна послухати за посиланням. Гостя випуску — виконавча директорка українського PEN, письменниця та подруга Вікторії Амеліної Тетяна Терен.

Наступні випуски «Книгосховища» виходитимуть на Радіо Культура щовівторка о 12:35.

«“Книгосховище” влітку 2022 року ми задумали як алюзію на мою доповномасштабновоєнну програму “Книжковий топ 7”, де в прямому ефірі на Українському Радіо та Радіо Культура я говорила про важливу подію тижня та сім книжок, які б дозволили трохи довше затриматись в рефлексії про цю подію. Програма виходила в такому форматі з 2018 року. Ми говорили в ній про вакцинацію, президентські вибори, про секс, гендерну рівність, про українську державність, українську винну культуру. Напередодні 24 лютого 2022 року говорили про сім російських військових поразок — від битви під Конотопом до Афганської війни. “Книгосховище” стало продовженням таких розмов. В першому сезоні було більше ніж 50 випусків, програма стала коротшою, книжок залишилося три. Ми говорили про деколонізацію, українські літописи, Григорія Сковороду, не-булгаківський Київ, про екранізовані книжки, про Крим, про те, як українську літературу перекладають мовами світу, про критичне мислення, Миколаївщину, Донеччину і Поділля. В новому сезоні епізоди залишаться короткими, і кожні чотири серії будуть об'єднані гостями та їхніми важливими справами», — розказала Олена Гусейнова.

Читайте також: Радіо Культура — безпечний простір для всіх, хто цікавиться культурою

У перших чотирьох серіях нового сезону «Книгосховища» ведуча та гості говоритимуть про документалістику в сучасній українській літературі й про те, як українські письменники перетворюються на документалістів для того, щоб фіксувати страшну реальність російської геноцидної війни.

«Всі ці чотири випуски присвячені Вікторії Амеліній, яку в 2023 році вбила росія. Вікторія працювала над своєю першою нонфікшн-книжкою, вона називається “Щоденник війни та справедливості: спостерігаючи за жінками, що спостерігають війну”. Цю книжку Вікторія писала англійською і не встигла закінчити, втім вона таки вийде друком. 1 січня Вікторії виповнилося б 38 років. Втім назавжди залишиться 37», — каже Олена Гусейнова.

Нагадаємо, «Книгосховище» можна слухати не лише в ефірі Радіо Культура, а й на подкастах.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.