Новини компанії

Жовтень 30, 2023

Суспільне готує випуски телевізійного токшоу з громад України

Регіональна команда Суспільного Мовлення готує випуски телевізійного токшоу про виклики, досвід та успіхи громад України. Знімання відбуваються у п'яти містах п’яти регіонів, де триває пошук гіперлокальних кореспондентів, — на Рівненщині, Одещині, Черкащині, Полтавщині та Дніпропетровщині. Згодом токшоу побачать у телеефірі глядачі місцевих каналів Суспільного (Суспільне Київ, Суспільне Одеса, Суспільне Полтава, Суспільне Ужгород тощо).

«Суперсила команди Суспільного — можливість охоплення життя всієї країни з допомогою розлогої мережі регіональних філій. Наша гіперлокальна мережа на рівні громад продовжує розбудовуватися, і ми хочемо ліпше зрозуміти, що хвилює людей у віддалених від обласних центрів містах та селах. Насправді тамтешні жителі ще гостріше відчувають кожен виклик, кожну проблему чи законодавчу прогалину, і змушені шукати рішення, які будуть ефективними саме для їхньої громади. Цей досвід унікальний, тож я переконана, що дискусії, які ми запланували відзняти на місцях, будуть фаховими і дуже інформативними для глядачів по всій Україні», — розповідає Катерина Жуліна, директорка з виробництва та розміщення регіонального контенту на Суспільному.

Читайте також: Майже сотня жителів громад Рівненщини відвідала зустрічі з командою Суспільного

«Наша команда підіймає у токшоу актуальні під час війни теми — виклики перед вищою освітою, раціональність витрат коштів громад, проблеми аграріїв, реабілітація військових та забезпечення громад водою після підриву дамби Каховської гідроелектростанції. Мета — ініціювати дискусії, які дозволили б знайти рішення вже сьогодні для нашого спільного “завтра”», — каже Ольга Кутишенко, шеф-редакторка проєкту.

Гостями на знімальних майданчиках стануть профільні експерти різних сфер життя країни. Ведучі — Світлана Стеценко та Віктор Дяченко

«Я розпочинала шлях у журналістиці саме із роботи в регіоні й на практиці знаю важливість проблем на місцях — у громадах, а не обласному центрі. Ми з командою декілька тижнів працюємо на виїздах. Це насичений темп, але охоплюємо усі п’ять запланованих регіонів. Очікуємо на якісну дискусію. Усе для того, щоб озвучити проблеми громад на всеукраїнському рівні й разом із запрошеними експертами знайти рішення, бо проблеми на місцях мають бути почутими», — анонсує Світлана Стеценко, ведуча спеціальних проєктів команди регіонального мовлення Суспільного.

Читайте також: Шукаємо людей із бажанням вчитися, — головний редактор Суспільне Дніпро про гіперлокальних кореспондентів

«Вийти зі столичних студій та поспілкуватися з експертами на місцях — зроблено! Ми визначили теми та разом із колегами розробили їх. Ці знімання — ще один крок у розбудові гіперлокальної мережі Суспільного, щоб події віддалених від обласного центру містечок та селищ були почуті на національному рівні. Це хороший крок для зацікавлення та підтвердження нашого живого інтересу до тем і проблем на місцях. Громади — це тектонічні плити для децентралізованої України», — переконаний Віктор Дяченко, ведучий спеціальних проєктів команди регіонального мовлення Суспільного.

Знімальний майданчик для першого випуску токшоу команда Суспільного розгорнула у Національному університеті «Острозька академія» у місті Острозі на Рівненщині.

Другий випуск знімали у Палаці культури і мистецтва Чорноморська, що на Одещині.

Третій випуск токшоу відзняли у Корсунь-Шевченківському, що на Черкащині. Локацією для знімань став Центр дитячої та молодіжної творчості.

Ще два випуски токшоу з громад України команда Суспільного зніматиме на Полтавщині та Дніпропетровщині цього тижня. 

Нагадаємо, триває кампанія Суспільного у громадах України з розбудови мережі гіперлокальних журналістів на Рівненщині, Одещині, Черкащині, Полтавщині та Дніпропетровщині. Заповнюйте реєстраційну форму, щоб взяти участь у навчаннях в межах проєкту розбудови гіперлокальних кореспондентів Суспільного. 

Запрошуємо на зустрічі з нашою командою активних мешканців, тих кому небайдужа доля своєї громади, хто працює чи хоче працювати у медіа. Ставте позначку «Відвідаю» та «Цікавить» у фейсбук-події у своєму регіоні: 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.