Новини компанії

Вересень 22, 2023

Підтримати й відбудувати чернігівський драмтеатр: зворушливе відео від Суспільне Чернігів на пісню «Imagine»

Команда Суспільне Чернігів відзняла відеокліп у чернігівському драмтеатрі, який місяць тому зазнав ракетної атаки росіян, на кавер пісні Джона Леннона і Йоко Оно «Imagine». Про те, що мріють, аби ніде у світі не було війни, заспівали актори, музиканти та працівники Чернігівського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Показавши поруйновані зали споруди зсередини, журналісти хочуть привернути увагу всього світу до цього воєнного злочину рф, а також віддати шану всім людям, які загинули у російсько-українській війні.

Читайте також: Понад 100 заявок отримала команда Суспільне Чернігів на школу журналістики 

«Ідея записати відеокліп всередині театру з’явилася у нас фактично одразу після удару. Тоді зовнішні відеоплани театру облетіли всю Україну, дивилися їх і за кордоном. Всі бачили, що було з покрівлею театру, що сталося з людьми, які перебували поруч, а що всередині — ніхто не бачив. Тож ми вирішили зробити кліп-екскурсію, щоб люди побачили театр ізсередини — люстру, залу, головну сцену театру», — розповідає Алла Скорик, шеф-редакторка Суспільне Чернігів та північно-східного хабу Суспільного. 

Пісню «Imagine» команда Суспільне Чернігів обрала через закладені у ній сенси переосмислення. Упродовж минулих тижнів доопрацьовували відеороботу: записували музикантів, додавали куплет українською, щоб пісню могли зрозуміти й ті, хто не знає англійської.

«Пісня написана задовго до цієї війни, але чомусь, коли слухаєш слова, то виникають асоціації з тим, що відбувається зараз, — каже Алла Скорик. —  Ми дуже хочемо, щоб це відео побачили за кордоном, в Україні, в Чернігові. Це нагадування нам усім, що війна триває, і що ми попри все готові відбудовувати, ходити в театр, розвивати культуру і продовжувати жити»

«Нам хотілось відзняти відеокліп одним кадром з плавними переходами, для зйомки ми вирішили застосувати дрон. Цю складну місію виконав оператор Суспільне Чернігів Микола Іванчик, який тестував можливості дронної зйомки всередині глядацької зали. Окрім дрона, наш оператор Дмитро Сахон використовував стабілізатор стедікам задля лайв-кадрів у постійному русі. Так у глядачів з'явилась можливість побачити руйнування зсередини театру, — розповідає режисер-постановник Суспільне Чернігів Артем Лобань. — Висловлюємо безмежну подяку акторам і музикантам Драмтеатру, бо не дивлячись на пекуче сонце та тривалість зйомок у таких умовах, вони виконали свою роботу якнайкраще, продемонстрували неймовірну витримку та віддачу. Також дякуємо всім, хто був залучений до цього проєкту. Для мене це важливий проєкт, адже злочини росії треба висвітлювати, не замовчувати їх. Про війну та її жертви не мають забувати як в Україні, так і за її межами».

Читайте також: Найцікавіше за тиждень від Суспільне Чернігів: 14 — 21 вересня

Суспільне Мовлення  — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих  діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

У Чернігівській області — це телеканал Суспільне Чернігів та Українське Радіо Чернігів.

Дивитися Суспільне Чернігів можна в ефірі та онлайн на сайті філії. Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах: