Новини компанії

Вересень 12, 2023

«Енеїда» Івана Котляревського — у книжковому клубі Радіо Культура у книгарні «Книжковий Лев»

У четвер, 14 вересня, о 19:00 відбудеться чергова зустріч книжкового клубу Радіо Культура у книгарні «Книжковий Лев». Обговорять один з найвідоміших літературних творів, з якого, як вважається, і розпочалася українська література, — поему Івана Котляревського «Енеїда».

Ведучий зустрічі клубу — Вадим Карп’як.

Читайте також: Суспільне інформаційно підтримає мультимедійний історичний проєкт «[Не]знищен[н]і»

Розмову традиційно можна буде слухати з будь-якого куточка країни у прямому ефірі Радіо Культура. Киянам ми пропонуємо прийти до книгарні «Книжковий Лев» на київському Подолі й приєднатися до обговорення відразу після завершення прямого ефіру.

«”Енеїда” — це текст, який вчать у школі, початок якого всі знають напам’ять, та який мало хто дочитував до кінця. Правду кажучи, пробратися через цей текст сучасному читачу непросто. Лексика не та, формулювання не ті, і бажано трохи знати оригінал Вергілія чи хоча б орієнтуватися в античному пантеоні. Тому ми спробуємо зробити це разом. Поміркуємо про те, чи дійсно ”Енеїда” є початком нової української літератури і чи можна з неї судити про світогляд сучасних українців. Поговоримо про кулінарні традиції, зафіксовані в книжці, не забуваючи, що сам Котляревський був майстром-кулінаром, і любив приймати у себе почесне товариство, для якого, власне, і писав свою ”Енеїду” — щоб розважати його після бенкетів. Згадаємо про те, як саме з ”Енеїди” в Україні зародилося книжкове піратство. І подумаємо, чи можна сьогодні осучаснити цей текст, приміром, у вигляді серіалу», — каже Вадим Карп’як

Вхід у книгарню вільний.

Наступні зустрічі Книжкового клубу відбудуться 21 вересня та 28 вересня. Виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська говоритиме про «Великого Гетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда, а головна редакторка літературної редакції Радіо Культура Олена Гусейнова — про «Лісову Пісню» Лесі Українки.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 10:00 до 21:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.