Новини компанії

Серпень 04, 2023

«Тореадори з Васюківки» — у книжковому клубі Радіо Культура у книгарні «Книжковий Лев»

У четвер, 10 серпня, о 19:00 відбудеться друга зустріч книжкового клубу Радіо Культура у книгарні «Книжковий Лев». Ведуча другої зустрічі клубу — Олена Гусейнова. Розмову можна буде почути у прямому ефірі Радіо Культура.

Читайте також: «Ліга непарних шкарпеток» — нова дитяча радіоп’єса на Радіо Культура

«Книжковий клуб — одна з найдавніших і найефективніших форм соціалізації читачів. І один із найпростіших способів продемонструвати, що книжка належить не тому, хто її написав, а тим, хто її читає. Я дуже люблю, коли образ книжкового клубу з'являється в масовій культурі. Завжди щиро сміюсь із жартів про книжкові клуби в американських сіткомах, хоча за останні 30 років вони не змінились — завжди жартують про те, що книжку ніхто не прочитав, а зібралися всі заради домашніх булочок і пліток. Ми збираємося у “Книжковому Леві”, звичайно, не заради випічки (хоча там вона також є), але попліткувати про книжки, їхніх авторів і героїв цілком можемо собі дозволити. І найголовніше: всі виїзні проєкти Радіо Культура зараз сприймаю і роблю з думкою про тих, хто слухає нас в окупації. Це завжди спосіб дати знати ще і ще раз, що ми тут щохвилини думаємо і чекаємо», — каже Олена Гусейнова.

На другій зустрічі клубу говоритимуть про найвідомішу українську дитячу книжку — «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Чому покоління зумерів продовжує реготати над пригодами сільських підлітків, які жили в Україні у 60-70-х роках минулого століття?

«"Тореодрів" знають всі, васюківське метро з назавжди недобудованою лінією "Клуня" - "Крива груша" знають всі, Яву і Павлушу знають всі. Й ті, хто виростав у депресивних 70-х, в наелектризованих афганською війною 80-х, кризових 90-х, в позірно безтурботних 2000-х, які обернулися постмайданними і воєнними 10-ми, а потім 20-ми. Я хочу розгадати секрет цього успіху, але майже певна, що не розгадаю», — каже ведуча.

Співрозмовниками Олени Гусейнової стануть вчитель української мови та літератури, переможець премії «Вчитель року-2021» Артур Пройдаков та ведучий Радіо Культура і батько трьох дітей Вадим Карп’як

Артур Пройдаков дуже багато робить для того, щоб всі нарешті забули про стереотипний образ вчителя “укрмови” і “укрліт”, а разом з ними і про складені без любові хрестоматії з української літератури. А Вадим Карп’як обов’язково розповість дуже цікаву історію про те, як в дитинстві йому дісталася ця книжка. До того ж він — тато трьох дітей, і допоможе нам всім подивитися на книжку і крізь їхню рецепцію теж.

Для того, щоб приєднатися до Книжкового клубу Радіо Культура в книгарні «Книжковий Лев» наживо, просимо зареєструватися за посиланням.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 20:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.