Новини компанії

Червень 01, 2023

«Ліга непарних шкарпеток» — нова дитяча радіоп’єса на Радіо Культура

1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, Радіо Культура презентує нову радіоп’єсу «Ліга непарних шкарпеток» за однойменною дитячою книжкою Галини Вдовиченко. Сценарій оригінальної радіоп’єси створила сама Галина Вдовиченко. Режисерка-постановниця — Світлана Свиридко

Слухайте «Лігу непарних шкарпеток» на Радіо Культура у четвер, 1 червня, о 17:25 або пізніше у будь-який час в архіві програми «Радіотеатр».

Читайте також: «Чашка чорної кави» — прем’єра на Радіо Культура

За словами авторки, при створенні радіоп’єси їй довелося врахувати деякі особливості жанру, зокрема сприйняття тексту на слух. 

«Одне діло — читати книжку на самоті і в тиші, інше діло — вголос, та ще й у компанії, та ще й відчуваючи себе акторами. Я таке часто практикую на зустрічах з дітьми. І бачу, яке це задоволення для них, як вони люблять перетворювати книжку на виставу. І з яким задоволенням сприймають такі експерименти, як слухають. Ще й тому радію появі нових і нових радіопостановок, особливо для дітей. А ще я сама в дитинстві дуже любила слухати радіовистави. Мабуть, саме завдяки цим спогадам у книжці “Ліга непарних шкарпеток” є епізод, коли непарні шкарпетки розігрують виставу для однієї глядачки-театралки під звуки радіо. Так вони намагаються відволікти й підтримати самотню мереживну панчішку, яка мріяла знову побувати в театрі, однак господиня вирішила використати її як лантух для зберігання цибулі…», — розповідає Галина Вдовиченко.

Головні герої радіоп’єси — непарні шкарпетки, які живуть у нижній шухляді комода. Одного разу господиня обіцяє викинути «весь цей мотлох», і тоді герої об’єднуються і створюють Лігу непарних шкарпеток, щоб захищати, допомагати й підтримувати тих своїх друзів, які потрапляють у халепу. «Хто завгодно може визнавати себе нещасним невдахою — тільки не шкарпетки, які загубили свою пару! Вони наповнять своє життя сенсом та радістю, тому що кожна шкарпетка є особливою і не­пов­тор­ною», — зазначається в анотації до книжки.

Актори радіоп'єси «Ліга непарних шкарпеток» за роботою

«Радіоп’єса — це особливий, ексклюзивний радіожанр, який має свої правила і риси. Працювати над будь-якою радіопостановкою — то завжди виклик і неймовірно захоплива подорож у царину звуків і власної уяви. А дитяча радіоп’єса — то особлива нагода стати "Алісою у Задзеркаллі", відкрити для акторів своєрідний чарівний портал у світ дитинства. Атмосфера у студії в такі моменти радше нагадує дитяче свято, де можна все і немає умовностей дорослого світу. У нас було так весело і щиро, що, здавалося, ми й були Лігою непарних шкарпеток. Саме в ці моменти діти довіряють дорослим і починають грати на рівні. Я вже неодноразово мала досвід роботи з дітьми у радіопостановках, але кожного разу це відповідально і хвилююче», — каже Світлана Свиридко.

У радіоп’єсі ролі виконували: Ірина Дорошенко, Євген Нищук, Борис Лобода, Ірина Мельник, Артур Пісковський, Оксана Шевчук, Вікторія Польченко, Наталя Коломієць, Борис Малюга, Софія Федь, а також діти працівників Суспільного: Власта Люта, Марійка Грабченко та Андрійко Чаплінський.

Світлана Свиридко та Андрійко Чаплінський

«Ліга непарних шкарпеток» — весела, дотепна, повчальна, мудра, позавікова, сучасна й актуальна радіоп’єса. «Мені було складно відриватися від роботи над постановкою. Сподіваюся, слухачам так само складно буде відірватись від приймача чи гаджета, доки вони не дослухають її до кінця. Дякую Галині Вдовиченко за довіру і радість творчості. І вся наша творча команда дякує ЗСУ, ППО і всім, хто захищає нас і наближає нашу Перемогу», — каже Світлана Свиридко.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 19:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.