Новини компанії

Липень 13, 2023

Пекар, Михед, Трощинська, Мокрик та інші: інтерв’ю, які ви могли пропустити на Суспільне Культура

Гостями проєкту «Культурний інстинкт», який виходить щонеділі о 22:00 на телеканалі Суспільне Культура, у травні та червні 2023 року стали підприємець і громадський діяч Валерій Пекар, письменник Олександр Михед, режисер Ігор Іванько, філософ Костянтин Сігов, журналістка Тетяна Трощинська, історики Радомир Мокрик та Анатолій Подольський. Ведучі Єлизавета Цареградська та Софія Челяк традиційно говорили з гостями про найактуальніші питання розвитку українського суспільства. 

Читайте також: Суспільне Культура тепер в Instagram: ділимось найцікавішими подіями

  • «Українська політична нація формується зараз» — інтерв'ю з Валерієм Пекарем

Про те, що означає Конституція для українців, чому вона показує, ким ми є, і які цінності закладені в Основному Законі, а також про формування політичної нації, про війну як шанс на стрибок у розвитку та про те, що чекає на українське суспільство в найближчому майбутньому — Єлизавета Цареградська говорила з підприємцем, публіцистом, викладачем і громадським діячем Валерієм Пекарем.

  • Олександр Михед: «У якийсь момент нецензурна лексика стала нормативною та прийнятною»

Як Україна перейшла на мову війни, чи могли письменники зупинити повномасштабне вторгнення росії та на що має озиратися українська культура — в інтерв’ю Софії Челяк з письменником і культурологом Олександром Михедом. Також про нову книжку Олександра Михеда «Позивний для Йова» та її місце на цьогорічному «Книжковому Арсеналі».

  • Ігор Іванько: «Якщо не їдуть українці виступати за кордон, то там виступатимуть "хороші рускі"»

Про документальний фільм «Крихка пам’ять», представлений на цьогорічному фестивалі Docudays UA, про сучасні виклики кінематографа України, а також про презентацію України за кордоном і відповідальність громадян за культуру — Єлизавета Цареградська говорила з режисером Ігорем Іваньком.

  • Костянтин Сігов про книгу «Україна випростала нас. Народження нової Європи» і наративи РФ у Франції

У Франції вийшла друком книга українського філософа Костянтина Сігова «Україна випростала нас. Народження нової Європи». Що зробила Україна, щоб дійсно «випростати» Захід, чому у Франції досі сильні російські наративи та як сьогоднішня велика війна визначає майбутнє Європи — про все у розмові Єлизавети Цареградської з автором книги.

  • «Розділене горе легше переживати» — інтерв'ю з Тетяною Трощинською про підтримку людей у втраті

У День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України, Єлизавета Цареградська говорила з журналісткою та медіаменеджеркою Тетяною Трощинською. Як правильно комунікувати з людьми, які втратили дітей, як їх підтримати, що варто і чого не варто говорити, і зрештою, що ми як суспільство маємо зробити для тих, хто переживає такий важкий досвід.

  • «Шістдесятники підготували ґрунт для політичної думки України» — інтерв'ю з Радомиром Мокриком

Чи заснували шістдесятники українську політичну думку, чому важливе їх «олюднення» та звідки сьогодні береться скептицизм щодо дисидентів — про все це Софія Челяк говорила з Радомиром Мокриком, істориком й автором книги «Бунт проти імперії: українські шістдесятники». Про міфи та правду, цензуру й критичне мислення покоління шістдесятників — дивіться у випуску.

  • «Сталінський режим є співвідповідальним за Голокост» — інтерв'ю з істориком Анатолієм Подольським

Про джерела антисемітизму, співвідповідальність Сталіна за Голокост та нову інструменталізацію антисемітизму сучасною росією — в розмові Софії Челяк з істориком, керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським.

Нагадаємо, «Культурний інстинкт» — це інтерв’ю зі складними питаннями та глибокими фаховими відповідями. Як трансформується культура країни під час війни, чи можна говорити про докорінні зміни в суспільстві, як вберегти психіку в стресових умовах та що чекає на нас після перемоги — ведучі проєкту Єлизавета Цареградська та Софія Челяк розпитують відомих українських письменників, художників, режисерів, акторів, істориків, журналістів та психологів.

Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.