Новини компанії

Травень 05, 2023

12 проєктів Суспільного потрапили до шортлиста фіналістів конкурсу «Честь професії 2023»

5 травня оголосили шортлист фіналістів XIV конкурсу професійної журналістики «Честь Професії 2023»* у шести основних та чотирьох спеціальних номінаціях. До коротких списків премії потрапили 12 проєктів Суспільного Мовлення. Загалом, на конкурс учасники подали 1037 матеріалів, що були оприлюднені з 1 червня 2022 року до 31 січня 2023 року.

«Не залишати нашу аудиторію на самоті з проблемами, кризами й викликами — найважливіше для нашої команди. Матеріали, які цьогоріч потрапили в перелік фіналістів конкурсу “Честь Професії”, власне, про те, що Суспільне — поруч зі своєю аудиторією навіть у найскладніші періоди», — каже Марія Фрей, членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення.

До шортлиста номінації «Найкраще інтерв’ю» потрапив матеріал «"Коли ставало дуже тяжко, я складала вірші", ​​— парамедик "Тайра" про те, як їй вдалося пережити полон» (Коляда Роман, Українське Радіо). 

Серед претендентів на спецприз «Найкраще інтерв’ю в локальному медіа» опинилися два матеріали регіональної команди Суспільного:

Читайте також: Трансляція коронації Чарльза III на Суспільному: про що говоритимуть коментатори

У шортлисті номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події»

За спецприз «Найкраще новинне висвітлення резонансної події в локальному медіа» поруч з іншими у фіналі змагався матеріал «Вибух на Валу в Чернігові: як це відбувалося та які наслідки» (Дар'я Янушкевич, Суспільне Чернігів).

У фіналі на спецприз «Найкраща аналітика в локальному медіа» претендували:

У шортлист «Найкраще розслідування» потрапив проєкт «Буча 22» (Алла Садовник, співавтори: Інна Білецька, Олександр Стратонов, Владислав Васильченко, Світлана Коваль, Ганна Калаур, Павло Ільчук, Суспільне Мовлення).

Серед фіналістів на спецприз «Найкраще розслідування у локальному медіа» претендує «Щоденник вцілілої» (Білецька Інна, співавтори: Садовник Алла, Стратонов Олександр, Васильченко Владислав, Коваль Світлана, Калаур Ганна, Ільчук Павло, Суспільне Мовлення, Рівне).

Серед фіналістів за спецприз «Найкраща публіцистика в локальному медіа» матеріал «Фото війни. Історії з-за кадру. Житомирська траса» (Ірина Сандуляк, Українське Радіо).

У спеціальній номінації «Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності» — матеріал «ВСЕ ПОГАНО?! Гомофобія, сексизм і мізогінія в українській музиці | Artилерія» (ЮліяТкачук; співавтори: Анна Погребна, Катерина Яковленко (шеф-редакторки), Суспільне Мовлення).

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

* Загальнонаціональний Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2023» став можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проєкт «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.