Новини компанії

Березень 16, 2023

Таміла Ташева про спротив кримчан окупаційній владі — на Радіо Культура

В окупованому Криму продовжуються переслідування людей за активну проукраїнську позицію. Є багато випадків затримання кримчан не лише за такими вже «звичними» статтями, як  «тероризм» і «екстремізм», а вже за новими статтями про «дискредитацію збройних сил рф». Про це в ефірі програми «Час інтерв’ю» на Радіо Культура розказала постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева. Ведуча програми — Олена Гусейнова.

«Коли ми проаналізували судові реєстри, — а ми розуміємо, що це лише верхівка айсберга, — то побачили там 273 особи, які були притягнуті до відповідальності. Більшість із цих людей були оштрафовані на великі суми. Загальна сума цих штрафів — близько 8 млн рублів. Цікава мотивувальна частина цих вироків: якщо спочатку людей судили за лозунги “Ні війні” або “Україна вперед”, то тепер ми бачимо в реєстрах справи про лозунги “Слава Україні” та “Слава ЗСУ”, справи про підняті українські прапори. Тобто це велика кількість людей, які чинять спротив у різних формах. Коли ми запитували у людей, чому вони почали проявляти таку активність зараз, а не у 2014-2015 роках, вони всі говорили про те, що саме зараз це дуже важливо, важливо для ЗСУ, для українського народу. Таких людей багато», — розповіла Таміла Ташева.

Представниця президента в Криму нагадала про Костянтина Ширінга та Джеміля Гафарова, які загинули в місцях позбавлення волі на території росії через нелюдське ставлення. Також про те, що станом на зараз росія незаконно утримує в ув’язненні на своїй та на окупованих територіях 180 громадян України, 116 з них — кримські татари.

«Згідно з Женевською конвенцією ненадання медичної допомоги прирівнюється до тортур над людьми. На превеликий жаль, ще є близько п'ятдесяти осіб, про яких ми знаємо, що у них поганий стан здоров’я, і багатьом з яких не надається належна медична допомога. Тому, на превеликий жаль, і я боюся про це говорити, але це можуть бути не останні смерті політичних в’язнів в російських тюрмах. Тому ми постійно звертаємо на це увагу», — зазначила Таміла Ташева.

Повне інтерв’ю — про нові обшуки в Криму, переслідування кримських татар, незаконні переміщення на окуповану територію затриманих на Херсонщині та у Запорізькій області, про дії держави для порятунку політичних в’язнів, а також про розробку офіційного правопису кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту — можна прослухати за посиланням.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 19:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.