Новини компанії

Січень 10, 2023

Євробачення-2023: перша подія сезону

31 січня відбудеться перша урочиста подія Євробачення-2023 — церемонія передання символічного ключа місту-господарю цьогорічного пісенного конкурсу — Ліверпулю. В межах заходу також буде проведено жеребкування, яке розподілить виступи країн-учасниць між двома півфіналами та визначить, в якому з них голосуватимуть країни «Великої п'ятірки» та Україна.

Церемонія пройде в Ліверпулі перед глядацькою аудиторією, серед учасників — голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький та голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська

Читайте також: Офіційно: гурт TVORCHI представлять Україну на Євробаченні-2023

«Церемонія передавання ключів та жеребкування — це перша подія в новому календарному році Євробачення. З неї починаються офіційні оголошення ключових елементів майбутнього конкурсу. Зокрема стане відомо, в якому півфіналі матимуть змогу голосувати українці. Хоча Україна автоматично проходить до фіналу як країна-переможниця Євробачення-2022, українці все ж зможуть голосувати в одному з півфіналів. Також у цей день буде оприлюднено художнє оформлення і слоган конкурсу, що є унікальним за своїм характером, адже відбувається у Великій Британії, проте від імені України та з Україною в серці. Для того, щоб відобразити цю неповторну особливість Євробачення-2023 та показати Україну в різних аспектах конкурсу, наша команда ще з осені активно співпрацює з командою BBC», — розповіла Оксана Скибінська.

Захід транслюватиметься в прямому етері BBC Two та BBC iPlayer. Глядачі наживо побачать як мер Турина, міста-господаря минулорічного конкурсу, Стефано Ло Руссо (Stefano Lo Russo) передасть офіційні ключі Євробачення меркині Ліверпуля Джоанні Андерсон (Joanne Anderson). Після чого ведучі події, Райлан (Rylan) та Ей Джей Одуду (AJ Odudu), проведуть жеребкування за допомогою молоді з місцевої ліверпульської школи та членів української громади, які оселилися в Ліверпулі після початку повномасштабної війни в Україні.

Цього року в Євробаченні беруть участь представники 37-ми країн. Тридцять одна з них візьме участь у жеребкуванні до півфіналів, які відбудуться 9 та 11 травня. До великого фіналу 13 травня потраплять автоматично Україна як країна-переможниця минулорічного конкурсу, представники країн «Великої п'ятірки» (Велика Британія, Італія, Іспанія, Франція та Німеччина), які є засновниками конкурсу, а також по 10 конкурсантів з кожного півфіналу. 

На додаток, 31 січня стартує подкаст BBC про Євробачення під назвою «Eurovisioncast». Над ним працюватиме команда, яка створює такі популярні подкасти як Newscast та Ukrainecast, що розповідають про останні новини російського вторгнення в Україну. Одним з ведучих нового подкасту BBC стане переможець «Євробачення-2015» Монс Зелмерлев (Måns Zelmerlöw). Щотижневий подкаст буде доступний на BBC Sounds і транслюватиметься на BBC Radio 5 у прямому ефірі та BBC Radio Merseyside.

Суспільне Мовлення є членом Європейської мовної спілки. Організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.