Новини компанії

Листопад 11, 2022

Суспільне стало медіапартнером 19-го фестивалю Docudays UA

Суспільне Мовлення стало медіапартнером найбільшого в Україні 19-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який відбудеться з 12 листопада по 30 грудня та побуває у 22 областях України. І вперше — за кордоном. Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA — «Надзвичайний стан».

Читайте також: Суспільне та «Українська правда» розпочали співпрацю

Розпочнеться фестиваль документальним вікендом, який триватиме з 11 по 13 листопада у кінотеатрі «Жовтень». Церемонію відкриття 11 листопада о 18:30 транслюватиме фейсбук-сторінка Суспільне Культура. Вестиме її генеральна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного Ангеліна Карякіна.

«Надзвичайний стан» — дуже зрозуміла й близька всім українцям та українкам. Надзвичайний стан — це виняткова ситуація, коли звичне життя та плани на майбутнє поставлені на паузу. А базові життєві потреби й людські права — під постійною загрозою. 

Читайте також: Фільм Суспільного «Діти Великого голоду» покажуть на кінофестивалі у Празі

У межах партнерства на сайті Суспільне Культура також вийде низка інтерв’ю з координаторами та координаторками Мандрівного фестивалю Docudays UA, в яких ті розповідатимуть про свою діяльність після початку повномасштабної війни. Також журналісти Суспільного побувають на Церемонії відкриття фестивалю й разом з його учасниками обговорять найбільш актуальні та болючі теми сьогодення. Репортаж з відкриття вийде у середу, 16 листопада, у програмі «Культура на часі».

У програмі фестивалю — блок короткометражних стрічок, знятих українськими режисерами й режисерками після початку повномасштабного вторгнення. Упродовж всього фестивалю в різних містах також будуть представлені іноземні та українські фільми з програми 19-го Docudays UA, яку команда готувала ще взимку для показів у кінотеатрах мирного Києва. Детальніше з кінопрограмою можна ознайомитися на сайті Мандрівного Docudays UA.

Окрім показу короткометражних стрічок, 13 листопада відбудеться  презентації проєкту «Архів війни». Це об'єднана база відео- та аудіоматеріалів про війну в Україні. Команда проєкту збирає матеріали, які висвітлюють життя й побут під час війни, опір цивільного населення агресору, евакуацію чи досвід перебування у бомбосховищах, руйнування, насилля та інші злочини, здійснені російською армією на території України. За допомогою найпростіших засобів документування ці злочини можуть стати видимими та допомогти покарати агресора у кримінальних судах.

Долучитися до трансляції відкриття глядачі з усіх куточків світу зможуть на сайті онлайн-кінотеатру DOCUSPACE, а також на фейсбук-сторінках суспільного телеканалу Суспільне Культура та  Docudays UA.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанцій (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.