Новини компанії

Жовтень 21, 2022

«Залізна воля» — новий проєкт Українського Радіо про реабілітацію українських воїнів

Цими вихідними на Українському Радіо стартує новий проєкт — програма про фізичну та психологічну реабілітацію українських воїнів «Залізна воля»

Читайте також: «Психологія злочину» на Українському Радіо. Сезон: воєнні злочини росіян

Перший випуск, що вийде в ефір у неділю, 23 жовтня, о 14:40, буде присвячено методам лікування контузій та її наслідкам — однієї з найпоширеніших травм війни. Головний герой програми — Володимир, військовий, ветеран служби, який зараз перебуває у запасі через інвалідність. Запрошені експерти — директорка Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова Поляна», неврологиня вищої категорії Ксенія Возніцина та доктор медичних наук, професор, військовий лікар Всеволод Стеблюк — розкажуть про те, що відбувається з організмом людини після травмування, як правильно надавати першу медичну допомогу та лікувати контузію.

Після ефіру запис програми буде доступний в архіві програми на сайті Українського Радіо.

У наступних випусках проєкту йтиметься про те, як отримати безкоштовне протезування від держави, які види сучасних протезів існують. Розкажемо про лікування посттравматичних стресових розладів, психологічну підтримку після полону та тортур, налагодження здорового сну, життя з інвалідністю тощо. Кожен з випусків програми спиратиметься на досвід реальних українських захисників та супроводжуватиметься інформацією від фахових медиків та психологів.

Програма виходитиме щонеділі.

«Про реабілітацію воїнів слід дбати не лише після, а й під час війни. На жаль, травми різного характеру часто потребують складної і тривалої реабілітації. І тут питання не лише в професійній допомозі, а й особистій мотивації, настрої тих, кого реабілітують. Тому приклади конкретних людей, поради, наведені можливості в проєкті “Залізна воля” мають не тільки надихати, а й допомагати практично», — каже продюсерка проєкту Олена Зелінченко.

«Отримати поранення під час виконання бойового завдання, зіштовхнутися з ампутацією кінцівки і посттравматичним синдромом — це лише одна з багатьох історій героїчного життя українських військовослужбовців. Після отримання травми наші захисники місяцями живуть пліч-о-пліч з глибокою депресією. Це впливає не лише на якість життя, а й на стосунки з родиною, друзями та колегами. Мета спецпроєкту “Залізна воля” — підтримати наших воїнів, у яких попереду тривалий шлях реабілітації. Разом з їхніми побратимами, лікарями, протезистами, психологами, юристами, представниками громадських організацій мотивуватимемо і розповідатимемо про сучасні можливості лікування та реабілітації, які є в Україні, і які ефективно використовують у всьому світі», — розповіла журналістка, авторка проєкту Марина Куликова

Українське Радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням.

Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».