Новини компанії

Вересень 27, 2022

Євробачення-2023 проведуть Глазго або Ліверпуль

67-й Пісенний конкурс Євробачення у 2023 році пройде у Глазго або Ліверпулі. Ці два міста продовжують боротися за право проведення конкурсу, повідомляє BBC. 

Нагадаємо, у серпні було оголошено, що 7 міст увійшли до короткого списку кандидатів на проведення Євробачення. Після детальної оцінки за відповідністю до вимог конкурсу список із семи міст скоротили до двох. Тепер відбудуться подальші обговорення з представниками Глазго та Ліверпуля. Остаточне рішення буде ухвалено протягом кількох тижнів.

Читайте також: Суспільне отримало понад 40 заявок за перші тижні на Нацвідбір до Євробачення-2023

Мартін Остердаль, виконавчий директор Пісенного конкурсу Євробачення, подякував містам-конкурентам: «Пісенний конкурс Євробачення — це найскладніше телевиробництво у світі з дуже специфічними матеріально-технічними вимогами для розміщення близько 40 делегацій і тисяч знімальних груп, волонтерів, преси та вболівальників. Ми впевнені, що наші останні два міста є найкращими для вирішення цього виклику, і з нетерпінням чекаємо продовження наших обговорень, щоб вибрати місто, яке проведе найбільшу світову музичну подію наступного травня».

Глазго — це найбільше місто Шотландії, яке має славетні історію та архітектурну спадщину, що охоплює період від середньовіччя до сучасності. 

У 2008 році Глазго було названо першим у Сполученому Королівстві містом музики ЮНЕСКО завдяки його спадщині та сучасній яскравій і різноманітній музичній сцені, яка щотижня приймає майже 130 музичних заходів — більше, ніж будь-яке інше шотландське місто. Не забуваймо, що міська арена OVO Hydro з’являється у фільмі Netflix «Євробачення: історія вогняної саги». Зв'язки з Євробаченням на цьому не закінчуються! Дівчина з Глазго Лулу виграла конкурс 1969 року з Boom Bang-a-Bang.

Ліверпуль — це місто, яке танцює у власному ритмі навіть через 50 років після того, як The Beatles вибухнули на світовій арені. 

Ліверпуль названий музичним містом ЮНЕСКО завдяки своєму внеску у світ попмузики. Зокрема такими відомими виконавцями, як Frankie Goes To Hollywood, Gerry and the Pacemakers, Space, Mel C, Atomic Kitten, а також друге місце на Пісенному конкурсі Євробачення-1993 — співачка Sonia.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення до 15 жовтня приймає заявки на участь у Національному відборі на Пісенний конкурс Євробачення. Фінал Національного відбору на Євробачення-2023 відбудеться у грудні в Києві. 

Євробачення-2023 відбудеться у травні наступного року у Великій Британії та пройде від імені цьогорічного мовника-переможця — української телерадіокомпанії Суспільне Мовлення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.