Новини компанії

Серпень 17, 2022

Суспільне Культура до Дня Незалежності покаже нові випуски «Культових українців»

Телеканал Суспільне Культура підготував цикл програм «Культові українці. Незалежні люди». Цей цикл мав стартувати у лютому, проте прем'єру відклали через військове повномасштабне вторгнення росії.

24 серпня, у День Незалежності України, покажуть о 15:20 прем’єру одразу двох випусків: про композитора Володимира Івасюка та поета Василя Стуса.

«Стус та Івасюк — це приклади того, як можна у найрізноманітніших сферах боротися за свободу і власні ідеали. Саме тому нам важливо було у цей день показати глядачам, що кожен у будь-який спосіб може робити свій внесок у незалежність України»,— пояснила вибір випусків шеф-редакторка програми Катерина Данилович.

Олена Теліга, Алла Горська, Роман Шухевич, Йосип Сліпий, Петро Григоренко, Сергій Параджанов та Микола Плав’юк з’являться у наступних випусках програми «Культові українці. Незалежні люди».

Ведучі проєкту залишаються незмінними з попереднього сезону — культурна менеджерка Софія Челяк та історик і громадський діяч Олександр Алфьоров

«Цей проєкт не просто про людей, які представляють сторінки нашої історії у боротьбі з тоталітарною системою. Це історії видатних українців, які наближали нашу незалежність і стали її образами. Обрані нами герої — “незалежні люди”, маркують абсолютно різні напрями боротьби українського духу та спротиву, а їхні вчинки й принциповість стали для багатьох з нас дороговказами», — каже Олександр Алфьоров.

За словами Софії Челяк, цикл програм «Культові українці» стане матеріалом, що допоможе краще пізнавати українську культуру. 

«Ми розуміємо, що частина українців після початку повномасштабного вторгнення переосмислює українську культуру та наново її відкриває. І я вважаю, що випуски програми "Культових українців" стануть чудовою базою для таких цілей. Історії цих людей доводять, що наша незалежність не була подарунком. Навіть без прямої війни з росією українці боролися за право творити українською та віддавали життя за свій вибір», — так анонсує нові випуски Софія

«Кожна з постатей у сезоні для мене знакова, адже вони доводять, що за незалежність держави можна боротися по-різному. Однак найбільше зараз резонує мені історія Ірини Калинець, а саме — епізод з її ув’язненням. Коли за пані Іриною прийшли КДБісти, то вона отримала настанову від матері: “Сама сядь, але нікого не здай”. З цією настановою вона й пройшла табори та заслання. Готовність до останнього захищати свої ідеї й боронити близьких — це те, що сьогодні щодня роблять українці й українки. І це те, що ми пронесли крізь покоління. Для мене це дуже показово», — коментує шеф-редакторка програми Катерина Данилович.

Нагадаємо, що перший сезон історичного інформаційно-просвітницького проєкту «Культові українці. Позначені гривнею» стартував у листопаді 2020 року. У кожному випуску ведучі розповідали маловідомі та контроверсійні факти з біографій культових українців, зображених на різних номіналах української гривні, відкривали по-новому кожного діяча з погляду їхньої державотворчої діяльності, особистих якостей, інноваційності, спадщини й зовнішньополітичної діяльності.

Мета другого сезону, що має назву «Культові українці. Незалежні люди», — розповісти про історію простими словами: доступно, образно, легко та зробити її близькою. 

Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.