Новини компанії

Травень 27, 2022

Українська музика частіше звучатиме на європейських радіостанціях — результати зустрічі ЄМС у Кельні

Головний редактор музичних передач Радіо Культура Олександр Пірієв виступив на Музичному пленарному засіданні Європейської мовної спілки (ЄМС), що відбулася 19-20 травня у Кельні (Німеччина). 

Читайте також: Радіо Культура та Радіо Промінь передали українські плейлисти для радіостанцій Європи

Перша з початку пандемії covid-19 офлайн-зустріч музичної спільноти ЄМС зібрала безпрецедентну кількість учасників — 80 керівників музичних департаментів телерадіокомпаній-членів ЄМС із 35 європейських країн. 

Головний редактор музичних передач Радіо Культура Олександр Пірієв виступив з промовою про можливості тіснішої співпраці з європейськими колегами. За результатами зустрічі з боку колег прозвучала думка щодо важливості включення музичного надбання України в плани роботи радіостанцій-членів ЄМС. 

«Дуже багато колег звернулося до мене з пропозицією більш тісної комунікації та обміну інформацією. Це BBC, всі п'ять головних радіокомпаній Німеччини, радіокомпанії Швейцарії, Литви, Латвії, Швеції, Норвегії, Ірландії, Кіпру. Також я поспілкувався з керівниками декількох симфонічних оркестрів, які виявили зацікавленість щодо найвідоміших творів українських композиторів: від Березовського і Лисенка до Скорика й Алмаші», — розповів Олександр Пірієв

Читайте також: Українську класику 75 разів замовляли музичні редакції радіостанцій ЄМС

Музичні редактори позитивно сприйняли запропоновану можливість використовувати в ефірах не лише сучасну українську музику, а й записи унікального Художнього фонду Українського Радіо та Радіо Культура, що зберігає 70-річну антологію української музики у найвищій студійній якості.

«Те, що музична редакція Радіо Культура робить сьогодні, — це велика і кропітка робота на перспективу. Українська музика нарешті почала реально звучати в європейському радіопросторі», — зазначає Олександр Пірієв

Музичне пленарне засідання — щорічний захід, на якому збираються представники музичних департаментів мовників-членів ЄМС для обміну досвідом та обговорення актуальних питань розвитку галузі, нових форматів та запитів аудиторії. Цього року на заході були присутні 80 учасників з радіостанцій 35 країн.

Нагадаємо, Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема Євробачення, а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.

Національна Суспільна телерадіокомпанія України є членом організації.