Новини компанії

Травень 14, 2022

Євробачення-2022: Суспільне оголосило склад журі в Україні

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, оголосило склад журі пісенного конкурсу Євробачення-2022. 

«Ми усі одностайно серцем разом з нашими представниками, гуртом “Kalush Orchestra”. На жаль, за правилами Євробачення ми не можемо впливати на результат нашої країни, але ж, звичайно, ми б дуже хотіли нашої перемоги! Атмосфера на перегляді виступів конкурсантів була творчою, дружньою та професійною. Наші враження та висновки майже щодо кожного виступу збігалися, але ж оцінки кожен визначав особисто серцем, розумом та відчуттями», — прокоментував голова журі Вадим Лисиця

Читайте також: Микола Чернотицький: «Якщо Україна сьогодні виграє Євробачення, то зробимо все можливе, щоб організувати конкурс в Україні»

Від України найкращого виконавця Євробачення у 2022 році обирали: 

  • Вадим Лисиця — український продюсер, саунд-продюсер, аранжувальник, звукорежисер, музичний продюсер телевізійного шоу Х-Фактор (9 та 10 сезон);
  • Андрій Капраль — співак, соліст вокальної формації «Піккардійська терція», аранжувальник, автор пісень, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі музичного мистецтва, заслужений артист України;
  • Ірина Федишин — українська попвиконавиця, популярна співачка, учасниця та переможниця багатьох вокальних шоу;
  • Андрій Яцків — мультиінструменталіст, диригент, художній керівник Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок» Львівської національної філармонії, отримав відзнаку «Grammy»  як продюсер за найкращий саундтрек 2019 року до серіалу «Чорнобиль».
  • Лук’ян Галкін — український кінознавець та кінокритик, викладач Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА, головний редактор та співзасновник інтернет-медіа «Moviegram», лектор освітніх заходів з питань кіно.

«У кожного з суддів, звичайно, з'явився свій фаворит, і ми усі дізнаємося, хто саме, коли почуємо результати нашої праці! Дякую організаторам за запрошення очолити професійне журі від України! Для мене велика честь співпрацювати з визнаними метрами української сучасної музики у такій ролі. Я дякую всім суддям, що працювали зі мною! Слава Україні!» — додав Лисиця.

Зазначимо, що речницею Євробачення-2022 від України була солістка гурту Go_A Катерина Павленко

Нагадаємо, що Суспільне Мовлення забезпечує відбір і участь представника України у Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення», а також виступає офіційним транслятором конкурсу.