Новини компанії

Травень 12, 2022

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush Orchestra на Євробаченні-2022

10 травня український гурт «Kalush Orchestra» виступив у півфіналі конкурсу Євробачення та пройшов у фінал. На сцені українські музиканти продемонстрували не тільки нестримну енергію й харизму, а ще й самобутні костюми з народними деталями, що підкреслюють багатогранність сучасної української культури.

Читайте також: Гурт «Kalush Orchestra» став фіналістом Євробачення-2022

Українських музикантів багатотисячний зал у Турині зустрічав з оваціями стоячи — саме Україні букмекери цього року прогнозують перемогу. Kalush Orchestra представили на Євробаченні свій запальний гіт «Stefania», присвячений мамі лідера гурту Олега Псюка. Віра та відданість своєму, рідному — це взагалі одна з особливостей гіп-гоперів Kalush Orchestra, які назвали свій гурт на честь рідного міста Олега Псюка — Калуша — давнього промислового містечка на Івано-Франківщині, неподалік Карпат. Отже, материнство, українська земля та її енергія стали ключовою темою ефектного номера, що українська команда підготувала для Євробачення.

«Основний меседж постанови — материнська любов, що відроджує всесвіт та дарує життя, — розповідає Олексій Жембровський, режисер-постановник виступу України на Євробаченні-2022 в Турині (компанія «Friends Production»). — Ми взяли за основу масштабний образ матері: космічної, що дає життя всьому на землі; фізичної, що народжує та піклується про своїх дітей; духовної — що захищає, оберігає та надихає. Через виконавців та символічні елементи ми сплітаємо багатогранний мальовничий орнамент Української душі й транслюємо енергію нашої Землі на весь світ. В постанові кожним звуком, символом, елементом ми показуємо незламну та квітучу силу духу нашого народу».

Образи Kalush Orchestra підживлюють цю ідею: музиканти вийшли на сцену в костюмах, які містять елементи народного одягу в поєднанні із сучасними деталями, що показує багатогранність української культури. В умовах, коли Україна дає відсіч російським окупантам та є однією з головних тем сьогоднішнього новинного порядку денного, такий меседж має дуже сучасний вигляд. Всі костюми були розроблені спеціально для шоу.

Читайте також: Євробачення-2022: де і коли дивитися другий півфінал

Для Олега Псюка вибрали автентичний святковий кептар початку XX століття з Буковини (Чернівецька область), густо розшитий бісером. Його сорочка — сучасна стилізація української вишиванки, а хустина — традиційний аксесуар українців, який носили як дівчата, так і хлопці. Ну, а незмінним акцентом образу стала рожева панама Олега Псюка — знаковий елемент гурту Kalush Orchestra.

Автентичний гуцульський стрій початку XX століття продемонстрував музикант Тимофій Музичук (він грає на сопілці та співає приспів). «Саме так 100 років тому вдягалися українські гуцули — одна з найдавніших українських етнічних груп, що мешкає в Карпатах, — розповідає Олексій Жембровський. — Зокрема, одяг Тимофія притаманний Верховинському району Івано-Франківської області (нині селище має назву Верховина). До 1962 року селище мало назву Жаб’є. Іван Франко називав його гуцульською столицею».

Сердак Тимофія автентичний, а на його плечах можна було помітити колекційну автентичну тайстру (сумка) початку XX століття з Буковини. А ось сорочка й черес Тимофія — точні репліки стародавніх речей.  До речі, сам Тимофій Музичук — волинянин, учасник кількох етногуртів.

Нагадаємо, що вже 14 травня гурт «Kalush Orchestra» візьме участь у фіналі Євробачення. Побажаємо українським музикантам яскравого виступу та, звісно, перемоги!

Вперше опубліковано на сайті vogue.ua