Новини компанії

Березень 09, 2022

57 радіостанцій у Європі транслюватимуть симфонію Бетховена на підтримку України

10 березня 57 класичних каналів музики 33 країн-членів Європейської мовної спілки транслюватимуть 9-ту симфонію Бетховена «Ода до радості», яка є гімном Євросоюзу, на підтримку України, проти якої росія розпочала повномасштабну війну. Суспільне мовлення також транслюватиме класичний твір на Українському Радіо.

Читайте також: BBC запустив спецефір про Україну для трансляції мовниками Європи

Завдяки ініціативі румунського радіо Radio Romania «Ода до радості» звучатиме на хвилях 57 радіо у різний час доби та у різних версіях від музикантів, обраних кожною країною-учасницею ЄМС для цього дня. 

«У скрутні часи нам необхідно пам’ятати символи найкращого з того, що ми є і що ми відстоюємо. А який символ кращий, ніж один із шедеврів людського творчого розуму, 9-та симфонія Бетховена, з її зв’язком із поняттями братерства та миру? Протягом останніх 50 років вона була гімном Європейського Союзу, який прагне підтримувати цінність життя кожної людини, ким би вона не була. Незалежно від того, чи слухаєте ви всю симфонію, чи лише її останню частину, вона зв’яже вас із цінностями, які лежать в основі суспільства, в якому ми живемо, заради захисту якого помирають», — зазначила Крістіна Командазу, головна редакторка Radio Romania Muzical та ініціаторка проєкту. 

10 березня «Оду до радості» жителі Румунії зможуть прослухати не тільки на концертах чи радіо, але й супермаркетах, бібліотеках, офісах та інших нетрадиційних місцях. 

Нагадаємо, Суспільне мовлення продовжує безперервний інформаційний марафон та оперативно інформує про війну росії проти України на: