Новини компанії

Грудень 09, 2021

Національні спільноти у контексті медіа: Анастасія Гудима — спікерка «Правозахисної НеКонференції»

10 грудня о 14:30 керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима виступить на «Правозахисній НеКонференції»*, де розповість про національні спільноти України і роль медіа.

Читайте також: Соціальні теми та регіональні розслідування — Суспільне на конференції журналістів-розслідувачів

Анастасія Гудима візьме участь у панелі «Культура розмаїття в державній політиці. Які є можливості і практики участі представників етнічних меншин та корінних народів у формуванні державної політики?». Керівниця Координаційного центру дискутуватиме з іншими учасниками обговорення про роль медіа у збереженні й популяризації культурних традицій нацменшин, про місію журналістів у єднанні суспільства і популяризації толерантного ставлення до представників усіх етносів, що проживають в Україні. Також поділиться ціннісними орієнтирами, яких дотримується Суспільний мовник у векторі роботи з тематикою національних спільнот та корінних народів.

Серед учасників панелі також:

  • Андрій Гнаповський, Державна служба етнополітики та свободи совісті України;
  • Микола Бурлуцький, керівник громадської духовно-просвітницької організації «Чачімо», Харків.

Модераторкою буде Ольга Веснянка, правозахисниця, журналістка, експертка з протидії мові ворожнечі.

Подія відбувається 9 та 10 грудня в онлайн-форматі, ефір доступний на платформах «Фейсбук» та «Ютуб». Щоб долучитися до онлайн-подій, пройдіть реєстрацію

Нагадаємо, Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдовською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.

* НеКонференцію проводять в межах проєкту «Пункт 7» / Point 7 («Сприяння соціальній згуртованості в Україні»), що реалізується Центром громадських свобод у партнерстві з «Восток СОС» за підтримки ABA ROLI в Україні.