Новини компанії

Листопад 26, 2021

Запали свічку пам’яті — спецпроєкти Суспільного до Дня пам’яті жертв голодоморів

27 листопада Суспільне мовлення разом з українцями віддає шану пам’яті жертвам голодоморів. Цього дня всі платформи мовника — телебачення, радіо та діджитал — готують тематичні документальні фільми, спецефіри, радіодрами та розмови з експертами, спогади свідків Голодомору, а також ексклюзивні історії про киян, які попри заборону рятували селян від сталінського терору голодом.

Читайте також: Новий дім новин — на Хрещатику, 26 офіційно відкрили NewsHouse 2.0 для служби новин Суспільного

ТЕЛЕБАЧЕННЯ

  • UA: ПЕРШИЙ

О 12:00 на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ відбудеться хвилина мовчання.

О 15:25 розпочнеться спецефір програми «Прозоро: про актуальне», присвячений Дню пам'яті жертв голодоморів. У студії працюватиме Ігор Шавро. Гостем студії онлайн стане голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович, до студії завітає український історик Кирило Галушко.

На території Національного музею Голодомору-геноциду відбудуться заходи за участі президента України Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської.

У прямому ефірі покажуть спільний молебень глав церков в Україні та запалення 100 свічок у місті Гуків на Хмельниччині.

О 16:00 відбудеться хвилина мовчання та всеукраїнська акція «Запали свічку».

Також глядачам покажуть низку документальних проєктів:

  • 11:10 та 15:20 — «Скільки жертв Голодомору і чи був він штучним?»;
  • 11:20 — «Історія свідка Голодомору: як виживали». Спогади Анастасії Гулей, яка пережила Голодомор 8-річною дитиною;
  • 11:35 та 16:30 — «Бабусю, розкажи про Голодомор». Документальна стрічка авторок Олени Зашко та Анни Єресько про трьох жінок, котрі вижили під час Голодомору 1932–1933 років;
  • 12:01 та 17:10 — документальний проєкт режисерки Суспільного Сніжани Потапчук «Діти великого голоду». У стрічці жителі селища Оржиця на Полтавщині розкажуть і покажуть, чим харчувалися та де переховували їжу, рятуючись від сталінського терору голодом;
  • 14:50 — у документальній програмі «Голодомор. Світ знав, але мовчав», розкажуть про те, як відреагував Захід, світові лідери на події в Україні. 

Читайте також: День пам'яті жертв Голодоморів — спецефір на UA: ПЕРШИЙ

РЕГІОНАЛЬНІ ТЕЛЕКАНАЛИ

 

27 листопада о 12:00 на регіональних мовниках Суспільного відбудеться хвилина мовчання. О 16:00 відбудеться хвилина мовчання та всеукраїнська акція «Запали свічку».

Також регіональні телеканали готують тематичні випуски проєктів, присвячені Дню пам’яті жертв голодоморів. Команда Суспільне Херсон представить спецпроєкт «Де пам'ять не мовчить», який транслюватиметься в ефірі UA: ХЕРСОН та всіх регіональних телеканалів Суспільного

Телеглядачі побачать 7 історій-спогадів тих, хто пережив Голодомор у дитячому віці. Для відтворення атмосфери тих часів регіональна команда Суспільного відзняла реконструкцію, залучивши дітей-вихованців театральної студії. А тексти спогадів озвучили актори Херсонського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. 

Подивитися спецпроєкт онлайн можна буде на сайті філії, фейсбук-сторінці Суспільне Херсон та ютуб-каналі філії.

СУСПІЛЬНЕ РАДІО

27 листопада о 15:05 слухачів Українського радіо запрошують долучитися до спецпроєкту «Свідки Голодомору» та знайти відповіді на питання: навіщо сталінський режим прагнув знищити українську націю? Чому в людей конфісковували майно та їжу, вбивали та переселяли на інші землі? Як вдалося вижити?

Впродовж кількох днів в ефірі також звучатимуть короткі фрагменти-спогади очевидців Голодомору 1932–1933 років, записані Національним музеєм Голодомору-геноциду.

Щогодини звучать факти про Голодомор, знайдені в архівах і озвучені ведучими Радіо Промінь, починаючи з розсекреченої інформації з офіційних джерел — аудіоілюстрація тієї правди, яку приховували, але яка історично відбувалася.

О 9:15 у програмі «Культура: Live» говоритимуть про нові дослідження геноциду українського народу із заступником директора Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Іваном Петренком. О 10:15 у програмі «Культура: Live» дізнавайтеся про те, як студенти Одеського коледжу при Національній академії харчових технологій зробили фотопроєкт їжі часів Голодомору зі спогадами очевидців. О 10:30 говоритимуть про 100 років трагедії Голодоморів 1921–1922 років. Гість ефіру — генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду з Олеся Стасюк.

О 12:10 у «Книжковому лабіринті» розмовлятимуть із письменницею Катериною Єгорушкіною про дитячу книжку «Скриня» (найсумніші сторінки історії для дітей).

О 14:10 у програмі «У нас все культурно» разом з гостею студії Оксаною Забужко говоритимуть про «Пам'ять про Голодомор: пошук мови і наративу». 

О 21:00 — програма «Радіотеатр». Іван Нагірняк, радіодрама «Голодомор». Режисерка-постановниця — народна артистка України Наталія Сумська. Василь Трубай, монорадіодрама «Цвіркун» за новелою «Голод» у виконанні заслуженого артиста України Олександра Ігнатуші.

О 22:00 — програма «Година з Наталею Грабченко». Чи є у вас власна історія про Голодомор? Історія вашої родини, яку не забути, не викреслити зі свідомості? У народного художника України Валерія Франчука вона налічує близько 250 творів — це виставковий проєкт «Розгойдані дзвони пам'яті», присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років.

О 22:40 — програма «Амфітеатр». Історикиня Олена Брайченко розповідатиме про те, як Голодомор позначився на харчовій культурі українців.

Також у програмі «Поезія» протягом дня звучатимуть фрагменти поеми Євгена Плужника «Галілей» у виконанні народного артиста України Олексія Богдановича.

СУСПІЛЬНЕ НОВИНИ

До Дня пам’яті жертв голодоморів команда діджитал-платформи Суспільного мовлення suspilne.media покаже відеоролики з історіями-спогадами свідків тих страшних подій з регіонів України. 

Також читачам готують ексклюзивну історію про киян, які попри заборону рятували селян, котрі гинули від штучного голоду. 

Ще більше спецматеріалів та новин про вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, зокрема про діджиталізацію «Книги пам'яті» та новий посібник для вчителів, читайте на сайті Суспільне Новини.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.