Новини компанії

Жовтень 28, 2021

Чеська делегація завітала на Суспільне мовлення

До Суспільного мовлення завітала делегація Постійної комісії з питань ЗМІ Сенату Парламенту Чеської Республіки. Разом з керівництвом і членами Наглядової ради Суспільного мовлення учасники обговорили актуальні питання щодо стану справ та викликів для українського суспільного мовника, медіасередовища та свободи слова в Україні. 

У зустрічі взяли участь голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький, голова Наглядової ради Світлана Остапа, секретар Наглядової ради Вадим Міський, керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Анастасія Гудима та заступниця директора Департаменту закордонного співробітництва Леся Соколик. Від чеської делегації — сенатор Їржі Ружічка, заступник голови Сенату, керівник делегації; сенатор Вацлав Халоупек — голова комісії; сенатор Давід Смоляк — заступник голови комісії; Радек Матула — посол Чехії в Україні; Їтка Піларжова — секретарка комісії; Томаш Павлічек — другий секретар Посольства.

Читайте також: «Чи зростає в Україні тиск на свободу слова?» — дискусійна зустріч із Суспільним

За словами голови правління Суспільного Миколи Чернотицького, всі центральні канали на медійному ландшафті України належать різним олігархам. Через це медіа в Україні сьогодні є засобом впливу на владу або для захисту власних інтересів.

«Раніше державні ТРК обслуговували владу — локальну чи центральну. Але цей час закінчився з початком реформи у 2017 році. Відтоді Суспільне є незалежним і дає неупереджений контент відповідно до журналістських стандартів, що підтверджують всеукраїнські премії та різні моніторинги, — зазначив Микола Чернотицький. — Наша місія — захищати свободи в Україні, підтримувати культурні цінності, довіру серед українського суспільства до медіа, посилювати критичне мислення, бути надійним джерелом новин та впевненості».

Голова правління Суспільного додав, що за останні чотири роки усі платформи мовника показали динаміку зростання. Особливого росту набула діджитал-платформа мовника, яку спочатку не могли запустити через відсутність юридичних прав на фінансування цього напряму.

«Створена лише минулого року діджитал-платформа сьогодні показує фантастичні цифри. І це не тільки про цифри. Суспільне Новини — серед лідерів з дотримання журналістських стандартів та балансу коментарів серед експерток та експертів. Минулого року наш проєкт з діджитал-трансформації також увійшов у топ-10 інноваційних проєктів в українській премії. А новини на UA: ПЕРШИЙ сьогодні входять до списку найкращих з дотримання об’єктивності та балансу висвітлення політичних сил», — підкреслив Микола Чернотицький та нагадав, що Суспільне продовжує підіймати довіру серед наявної аудиторії на ТБ- та радіоплатформах.

Голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа зауважила, що влада не розуміє суті реформи Суспільного мовлення, постійно порівнюючи його або з державним або з комерційним. 

«Представники владних структур применшують вплив Суспільного, знецінюють реформу. Вони свій колишній досвід хочуть перенести на Суспільний мовник. А цінності й завдання олігархічних каналів і Суспільного мовлення різні. Щодо цього зараз йдуть постійні дискусії. Чехія для мене і для багатьох моїх колег стала прикладом того, як люди виходять на захист суспільного телебачення, коли є загроза незалежності. Такий прояв підтримки важливий для демократичного суспільства, як і наявність незалежного суспільного мовника», — зазначила Світлана Остапа.

Як зазначив заступник голови Сенату парламенту Чеської Республіки, керівник делегації Їржі Ружічка, спроби чеських політиків вплинути на їхній суспільний мовник закінчується демонстраціями. 

«Ми пишаємося нашим суспільним мовником. Окрім високої довіри, він ще має гарні рейтинги. Спроби політиків вплинути або навіть чинити тиск на чеський мовник — наприклад, спроба звільнити директора, закінчувалися демонстраціями. Крім того, наше медіа є незалежним передусім через те, що фінансується самостійно за рахунок купівлі ліцензій на програми. Кодекс об’єктивного висвітлення є основою для роботи ЗМІ. І за цим кодексом ніхто з акціонерів не може давати маніпулятивну інформацію чи фейки, навіть якщо того дуже хоче», — зазначив Їржі Ружічка.

На думку сенатора парламенту Чеської Республіки Давіда Смоляка, трансформація українського суспільства і наближення його до європейських стандартів неможлива без суспільного медіа: «Чеська Республіка за посередництва Посольства Чехії підтримує проєкти з підвищення рівня медіаграмотності. Це важливий аспект нашої участі. Ми  розуміємо важливість суспільного мовлення, також розуміємо ваші цілі й завдання та підтримуємо їх. Хочу побажати вам успіхів у цій непростій роботі».

Микола Чернотицький зі свого боку акцентував на пріоритетах Суспільного на найближчі роки. Першочергово мовник планує інвестувати в діджитал, який сьогодні показує стрімке зростання споживання серед аудиторії. 

«Також ми запустили єдину екосистему для дітей та молоді. Це один з найскладніших викликів для нас, оскільки дотепер контенту для дитячої аудиторії на Суспільному майже не було», — розповів голова правління Суспільного. 

Читайте також: Суспільне презентує YouTube-канал для дітей

Окрім цього, медіакомпанія продовжує розвивати роботу Координаційного центру мовлення нацменшин Суспільного та підтримувати UA: КРИМ, показуючи акти агресії Росії в Криму. 

Під час візиту команда Суспільного також провела чеським гостям невелику екскурсію телецентром «Олівець» та розповіла про потужності виробництва телерадіокомпанії.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.