Новини компанії

Жовтень 28, 2021

Політика гендерної рівності та фемінітиви у редакціях Суспільного — на MediaForShe Congress

26 жовтня головна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного Ангеліна Карякіна та виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська розповіли про запровадження політики гендерної рівності та використання фемінітивів і ставлення до гендерно чутливих тем на Суспільному в межах події MediaForShe Congress*.

Читайте також: Суспільне забезпечує рівні права та можливості розвитку на робочому місці — опитування працівників і працівниць

Головна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного Ангеліна Карякіна під час панельної дискусії «Відповідальність без упереджень» відповіла на питання засновниці й шеф-редакторки порталу «Детектор медіа» Наталії Лігачової про досвід використання фемінітивів та висвітлення гендерно чутливих тем у редакціях на Суспільному. 

«Відбувається в нас це так само як і у всіх редакціях: трохи з гумором, трохи із сарказмом, утворення нових фемінітивів від слів, від яких їх неможливо утворити. Мені здається, що тут справа не в політиках, не в словниках, а більшою мірою в тій мові й у тому словнику, який вживають редактори всередині редакції й самі журналісти. Звичайно, дуже сильно важить позиція редактора — позиція старшого редактора, випускового редактора у багатьох питаннях. Це стосується не лише питання гендерного балансу, а й загалом питань дискримінацій, світогляду», — розповіла Ангеліна Карякіна.

Також головна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного згадала, що місія Суспільного спонукає до проактивних кроків, думок і дискусій про те, що ми можемо інструменталізувати. Так, Ангеліна Карякіна згадала про запровадження інструменту public service індикаторів, які дозволятимуть редакторам у майбутньому стежити, зокрема, за гендерним балансом у публікаціях на сайті suspilne.media.  

Місія Суспільного: «Захищати свободи в Україні. Надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну та світ, налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності, української мови та культури, особистості та українського народу»

Виконавча продюсерка Радіо Культура, голова Редакційної ради Суспільного та модераторка панельної дискусії «Залучені» у межах події Ірина Славінська розповіла про досвід Суспільного в розробці політики гендерної рівності. 

«Ми в процесі фіналізації, затвердження гендерної політики. Її створила для нас доцентка соціології Тамара Марценюк, котра раніше розробила методологію моніторингу сексизму в контенті для Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Робота з текстом гендерної політики для Суспільного була довгою, попереду — процес впровадження. Звичайно, варто врахувати, що в наших редакційних стандартах прописані правила та вимоги щодо неприпустимості дискримінації, сприяння різноманітності. На цьому тлі великим і цікавим уроком є те, як ми цей текст читали, затверджували і обговорювали — в процесі роботи над текстом чимало речей ми самі про себе зрозуміли краще», — розповіла перед початком панельної дискусії Ірина Славінська.

Переглядайте подію MediaForShe Congress повністю за посиланням

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

* Щороку ООН Жінки в Україні проводить HeForShe Congress, платформу для обміну найбільш прогресивними практиками гендерної рівності в українському бізнесі, освіті та креативних індустріях. Цього року глобальний рух HeForShe від ООН Жінки та StarLightMedia розпочинають діалог про гендерну рівність в роботі українських медіа. MediaForShe Congress — подія, де провідні гравці медіаіндустрії обговорюватимуть роль медіа та креаторів у досягненні гендерної рівності, їхню відповідальність за створення недискримінаційного контенту.