Новини компанії

Жовтень 23, 2021

ФУТУСЕ ЧЕРИЗМ: футуристичні середа та четвер на Радіо Культура

ДІ КУЛЬТУ РАРА

ОДІ РАДІ ДІКУЛЬ РА 

АДІ ТУКУЛЬ ОДІ

РД РТЛК ЛТР РА РА

КУЛЬТУРА ТУРА РАДІО

КУЛЬТУРА РА РАДІОКУЛЬ ТУРА

О КУЛЬТУРА РАДІО!

О РАДІО КУЛЬТУРА!

У середу, 27 жовтня, та у четвер, 28 жовтня, в ефірі Радіо Культура звучатимуть тематичні передачі про футуризм. 27 жовтня о 12:07 у програмі «Кружляння слів» у гостях в Олени ГусейновоїЛюбов Якимчук; 28 жовтня об 11:10 у програмі «Пряма мова» будуть Оксана Щур та Юрій Гуржи

Українська письменниця, культурна менеджерка та дослідниця футуризму Любов Якимчук дослідила архівні записи біографії й творчості Михайля Семенка, про що розкаже слухачам Радіо Культура 27 жовтня о 12:07 у програмі «Кружляння слів».

28 жовтня об 11:10 композитор та музикант Юрій Гуржи разом із кураторкою Оксаною Щур в авторській програмі Олени Гусейнової «Пряма мова» презентують проєкт музичного перезавантаження української класики «Фокстроти». Автори альбому: Сергій Жадан і Юрій Гуржи. Треки альбому створені з використанням тексту та фонограм записів Миколи Бажана, Михайля Семенка, Гео Шкурупія, Павла Тичини, Олекси Влизька, Філіппо Томмазо Марінетті, Володимира Сосюри, Раїси Троянкер.

Творці проєкту «Фокстроти» надихалися, зокрема, програмою «Поезія на Радіо Культура», в межах якої щодня звучить українська та світова поезія в авторському та акторському виконанні. Послухати більше можна за посиланням.

Читайте також: Стартував Практикум на Суспільному

«Фокстроти» є частиною проєкту Мистецького арсеналу ФУТУРОМАРЕННЯ, виставки, що розкриває явище яскравого спалаху українського авангарду — футуризму. Цікаво, що одним із об’єктів виставки є відеоінсталяція «Поезомалярство», частиною якої стали голоси члена правління Суспільного, відповідального за платформу радіо, Дмитра Хоркіна та виконавчої продюсерки Радіо Культура Ірини Славінської. Вони долучилися до створення інсталяції в ролі перформерів, які читали поезії Михайля Семенка. 

«Я особисто дуже люблю футуризм, тож тішуся, що Радіо Культура підтримує виставку “Футуромарення”. І саме тому дуже приємною несподіванкою була пропозиція команди Мистецького Арсеналу долучитися до проєкту в ролі перформерки. Скажу чесно — записувати відео було непросто, адже така амбітна виставка ставить дуже високі вимоги і до картинки, і до звуку, і до якості виконання текстів. Тож дуже допомогли наші радійні традиції. Адже Радіо Культура завдяки багатій фонотеці з записами голосів культових поетів й акторів плекає і звичку слухати поезію, і навичку майстерно її читати», — зазначила Ірина Славінська.

Долучайтеся до прямих ефірів, зателефонувавши до студії за номером: (044) 239-62-95. Свої запитання можна надіслати також на студійний вайбер: (093) 834-59-50.  

Радіо Культура — радіо культурних прем’єр і головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на хвилі 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати також в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.