Новини компанії

Жовтень 20, 2021

«Ангелус» знову український: Катерина Бабкіна у «Прямій мові» на Радіо Культура

21 жовтня об 11:10 на радіо культурних прем’єр Радіо Культура завітає лауреатка премії «Ангелус» Катерина Бабкіна. В авторській програмі Олени Гусейнової «Пряма мова» слухачі почують про головну літературну центральноєвропейську нагороду з перших уст. 

2021 року премія «Ангелус» знову дісталася українці. Катерина Бабкіна отримала цю нагороду за книжку «Мій дід танцював краще за всіх». Про «Ангелус», роботу з Богданом Задурою, який переклав книжку польською, польські видавництва та плани на вроцлавську резиденцію — в ефірі Радіо Культура вже завтра.

Літературна нагорода Центральної Європи «Ангелус» — відзнака, яку вручають щорічно з 2006 року за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав. 

До цього лауреатами «Ангелуса» серед українців ставали: 

  • Юрій Андрухович — у 2006 році за роман «12 обручів» («Dwanaście kręgów» у перекладі Катажини Котинської); 
  • Оксана Забужко — у 2013 році за роман «Музей покинутих секретів» («Muzeum porzuconych sekretów», переклад Катажини Котинської); 
  • Сергій Жадан — у 2015 за книгу «Месопотамія» (переклад Міхаеля Петрика й Адама Поморського).

Читайте також: Радіодиктант національної єдності на Суспільному: пишемо разом 9 листопада

Церемонія нагородження 2021 відбулась у Вроцлаві під час Фестивалю Бруно Шульца. Також за підсумками онлайн-опитування, Катерина Бабкіна отримала Приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської. Окрім грошової винагороди, авторка отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури.

Долучайтеся до розмови, зателефонувавши до студії за номером: (044) 239-62-95. Свої запитання можна надіслати також на студійний вайбер: (093) 834-59-50

  • Про те, чи потрібна післямова художнім текстам і якою вона має бути письменниця Катерина Бабкіна розмірковує в Топ-7 книжкових післямов від Катерини Бабкіної. Дивитися. 
  • Про те, як варто читати книжку «Мій дід танцював краще за всіх». Слухати.

«Пряма мова» — авторська програма Олени Гусейнової про літературний простір у різних вимірах: голоси письменників і героїв їхніх книжок, книговидавців і книгопродавців, перекладачів і редакторів, теоретиків та істориків літератури.

Радіо Культура — радіо культурних прем’єр і головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на хвилі 97,6 FM, в Івано-Франківську на хвилі 91 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати також в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.