Новини компанії

Жовтень 13, 2021

100% української у передачах UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА — моніторинг Нацради

На UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА 100% передач україномовні — дані моніторингу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стосовно дотримання вимог законодавства про ведення передач українською мовою. 

Читайте також: Суспільне Новини втретє за рік у переліку сайтів, де відсутня джинса — дослідження ІМІ

UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА — у переліку загальнонаціональних каналів, де всі передачі проводяться українською. Також серед лідерів: «К2», «Індіго», «Мега», «М1», «Xsport», «Рада», «Прямий», «ТЕТ», «ПлюсПлюс», «ПІКСЕЛЬ ТV», «Ентер фільм», «4 канал», «ZOOM».

У межах показників 96–99% «5 канал», «Еспресо» та «Україна 24». Водночас найнижчий відсоток україномовних передач у телеканалів «ICTV» і «НТН» —  81%. 

«Моніторинг також засвідчив, що телеканали пропонують своїм глядачам новини лише українською мовою», — зазначають на сайті регулятора.

Моніторинг тривав із 30 серпня по 5 вересня 2021 року. Нацрада розглянула ефіри 28 загальнонаціональних каналів.

Зазначимо, за статтею 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», загальнонаціональні телевізійні мовники повинні забезпечувати у своєму ефірі частку передач державною мовою на рівні не менше як 75% загальної тривалості передач та/або фільмів або їх частин. Так само не менше як 75% усіх новинних передач мають звучати українською.  

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.