Новини компанії

Жовтень 06, 2021

Суспільний мовник провів зустріч зі спортивними федераціями України

5 жовтня у телецентрі «Олівець» відбулася зустріч представників Суспільного мовлення та спортивних федерацій України, на якій обговорили можливості співпраці та просування спорту в медіа. 

Читайте також: Стандарти висвітлення інклюзії в спорті — команда спортивної редакції Суспільного пройшла онлайн-тренінг

В обговоренні взяли участь представники понад 20 спортивних федерацій та спортивних організацій. З боку Суспільного мовлення своїми ідеями розвитку поділилися: голова правління Суспільного мовника Микола Чернотицький, член правління, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін; продюсерка творчого об'єднання спортивних програм UA: ПЕРШИЙ Лариса Рябова; креативна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Катерина Жуліна та шеф-редактор діджитал-платформи Суспільне Спорт Олексій Мандзій.

«У наших планах цього року — написати концепцію спортивного мовлення Суспільного, якою ми могли б керуватися на 3 роки вперед, — каже голова правління Суспільного мовника Микола Чернотицький. — Це важливо, оскільки так ми зможемо ставити собі за пріоритет завдання й розуміти, яким чином обирати види спорту, як це має відбуватися та висвітлюватися на наших платформах. Тому нам важлива допомога спортивних федерацій та їхнє бачення нашої співпраці. Ми плануємо зробити 3-4 зустрічі, зібрати всі думки та пропозиції, щоб напрацювати документ за результатами наших обговорень і дискусій».

Член правління відповідальний за платформу телебачення Ярослав Лодигін озвучив важливі питання висвітлення спорту в медіа.

«Популяризація спорту перш за все відбувається через телебачення, а зараз уже й через діджитал. Ми всі розуміємо, що часи змінюються і за п'ять років, а можливо й швидше, великі міжнародні спортивні події будуть активами комерційних OTT-платформ. Але що залишиться у вільному доступі для всіх громадян України? Для мене це перше питання. Друге — що ми, як Суспільний мовник, можемо для цього зробити? І, звісно, ще одне важливе питання — баланс у розвитку різних видів спорту. Ми розуміємо, що це поступова робота та йдемо цим шляхом», — зазначив Ярослав Лодигін.

Продюсерка творчого об'єднання спортивних програм UA: ПЕРШИЙ Лариса Рябова впевнена, що зустріч заклала фундамент подальшої співпраці:

«Зустріч з федераціями підтвердила, що ми на правильному шляху. Було приємно чути схвальні відгуки про нашу роботу над проєктом “Олімпійські ігри”. Робочі зустрічі зі спортивними федераціями стануть постійними. Разом ми вибудуємо спільну стратегію розбудови спорту на Суспільному мовнику».  

До розмови також долучився член Наглядової ради Суспільного у сфері фізичного виховання та спорту Роман Горбань, який підкреслив тісна комунікація мовника зі спортивними федераціями країни — ще один крок до популяризації спорту у медіа та загалом серед населення.

«Я щиро поділяю думку Миколи Чернотицього щодо співпраці зі спортивними федераціями. Суспільне мовлення має змогу не тільки надати прямі трансляції спортивних змагань, а й збільшити охоплення аудиторії за допомогою радіо та діджитал-платформ. Також НСТУ не тільки інформуватиме про хід професійних спортивних подій сьогодення, але й мотивуватиме населення до розвитку фізичної культури та спорту, замість «диванному вболіванню», — зазначив Роман Горбань.

Представники федерацій озвучили свої пропозиції щодо співпраці з мовником, поділилися власним баченням розвитку спорту у медіа та домовилися про подальші спільні зустрічі для напрацювання алгоритму дій.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото — Володимир Шевчук