Новини компанії

Вересень 22, 2021

«До розвитку через толерантність» — онлайн-дискусія на Суспільному щодо контенту про нацспільноти

23 вересня у Радіохабі Академії суспільного мовлення в Києві відбудеться презентація другого сезону національного медіапроєкту «Відтінки України» для регіональних команд Суспільного та партнерів.

У межах презентації відбудеться панельна дискусія «До розвитку через толерантність: яким має бути контент про національні спільноти та корінні народи?» та показ трьох нових епізодів проєкту.

Читайте також: «Не бійтеся говорити», — Марія Фрей звернулася до жінок на керівних посадах

Серед спікерів: 

  • Ольга Веснянка — правозахисниця, експертка з питань протидії дискримінації, консультантка Ради Європи;
  • Ольга Жук — журналістка та авторка матеріалів інтернет-видання «Детектор медіа»;
  • Зола Кондур —  координаторка проєкту Ради Європи «Захист національних меншин, включаючи ромів та мов меншин в Україні»;
  • Світлана Харченко — головна спеціалістка відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Міністерства освіти і науки України.

Панельна дискусія розпочнеться о 15:45, онлайн-трансляцію можна буде переглянути на фейсбук-сторінці Суспільного.

Глядачі регіональних телеканалів Суспільного побачать прем'єрний випуск другого сезону проєкту «Відтінки України» 25 вересня. Програма виходитиме щосуботи о 19:15. 2 жовтня проєкт покажуть на телеканалі UA: ПЕРШИЙ, 4 жовтня —  на UA: КУЛЬТУРА.

«Відтінки України» — цикл документальних сторітелінгових відеоісторій про національні спільноти та корінні народи України. Проєкт розкриє глядачам мультикультурність країни, унікальні таланти людей, які мешкають у різних куточках нашої держави. Герої говорять українською, і мовою своєї національної спільноти, зберігають традиції своїх родин та поважають тутешні звичаї.

Прем'єра першого сезону проєкту відбулась 19 вересня 2020 року на регіональних телеканалах Суспільного. 

Нагадаємо, Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них  — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдовською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.

Захід відбудеться за підтримки спільного проєкту «ЄС та Рада Європи працюють разом задля підтримки свободи медіа в Україні».