Новини компанії

Вересень 15, 2021

Микола Чернотицький на KMW: Суспільне готове співпрацювати з великими продакшенами та інвестувати в якісний контент

14 та 15 вересня у Києві проходить XI міжнародний форум KYIV MEDIA WEEK*, який цьогоріч присвятили темі законодавчих змін у сфері медіа та перспективи розвитку медійної індустрії в умовах нової реальності. У щорічному форумі взяли участь голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький та член правління, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін.

Читайте також: Як втілити телепроєкт через конкурс «Створюй із Суспільним-2022». Zoom-конференція з Марією Фрей

За словами Миколи Чернотицького, який став спікером панелі «Медіабізнес. Перезавантаження», співпраця зі сторонніми продакшенами для виробництва якісного контенту — один із перспективних напрямів для Суспільного мовлення.

«Суспільне готове співпрацювати з великими продакшенами та інвестувати кошти у якісний контент. Уже бачимо гарні результати на прикладі першого документального серіалу Суспільного “Колапс. Як українці зруйнували імперію зла”, який показав високі рейтинги і на телебаченні, і на діджитал-платформі. Документальний цикл був створений командою Esse Production House на наше замовлення до 30-річчя незалежності України», — розповів голова правління Суспільного.

Микола Чернотицький додав, що для виробництва якісного контенту потрібне не лише стабільне фінансування, а й приведення «закону про медіа» у відповідність до європейських стандартів: «Ми хотіли б збільшувати кошти для замовлення якісного контенту, але для цього потрібно прибрати певні законодавчі обмеження. Йдеться про довготривалий процес отримання дозволу на виробництво зі сторонніми продакшенами та обмеження виробництва цього контенту одним фінансовим роком».

Голова Офісу Ради Європи Стен Ньорлов, своєю чергою, підтримав реформу Суспільного та закликав доєднуватися до перегляду регіональних мовників.

«Я дивлюся Суспільне. Зважаючи на те, що я багато подорожую Україною, то часто слухаю радіо. Під час своїх поїздок щоразу відвідую офіси філій Суспільного мовлення по всій Україні. Я заохочував би вас дивитися місцеві канали. Є досить багато людей на півдні, півночі, заході, сході й у центрі України, яким цікаво, що відбувається у їхніх спільнотах».

15 вересня член правління, відповідальний за платформу телебачення, режисер та сценарист Ярослав Лодигін став учасником дискусії «Популярний та прибутковий контент із соціально вагомим змістом». Він підкреслив, що створення соціально вагомого контенту — одна з місій Суспільного.

«Суспільне — це не лише телебачення, а й цифрові платформи, радіомережа, національні та місцеві телеканали, місцеві журналістські центри по всій країні. До того ж цього року ми почали розробляти гіперлокальну мережу кореспондентів, які постачатимуть Суспільному місцеві новини з селищ та маленьких містечок нашої країни. Наша ціль полягає не лише у підвищенні рейтингів чи кількості переглядів, що, звичайно, теж важливо, а у створенні саме соціально вагомого контенту. Це наша місія. Для цього ми запустили амбітний проєкт — виробництво високоякісних соціальних продуктів завдяки мистецьким конкурсам Суспільного. Це понад 100 млн грн цьогоріч, — розповів Ярослав Лодигін. — Оскільки Суспільне не має відповідних ресурсів для самостійного виробництва, зокрема через застаріле обладнання, ми прагнемо залучати до виробництва контенту приватні продакшени. Переконаний, за 3-5 років зі стабільним фінансуванням ми зможемо змінити весь ландшафт виробництва продуктів для мовника».

Участь у дискусіях також взяли Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України; Марина Кудерчук, голова Державного агентства України з питань кіно учасники дискусії; Ян Макса, директор з контенту та нових медіа Чеського телебачення та представники інших медіагруп України. 

Нагадаємо, виробництвом документального серіалу «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла» на замовлення Суспільного мовника займалася команда кінематографістів-документалістів з Esse Production House. Режисер серіалу — Сергій Лисенко, оператор — Сергій Михальчук, продюсери — Ольга Бесхмельниціна та Віталій Шеремєтьєв. Від Суспільного до команди творців проєкту увійшли сценарист Олександр Зінченко, продюсер та автор ідеї Ярослав Лодигін, продюсери Ірина Бубнова та Сергій Недзельський.

Всі серії «Колапсу» глядачі могли бачити 23 та 24 серпня на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ. Також серіал, в якому використовувались ексклюзивні архівні відео та спогади очевидців, уже доступний на ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ. Наразі глядачі можуть переглянути три серії з семи. Наступні серії на ютуб-каналі виходитимуть щоп’ятниці.

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА, Суспільне радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото — Анастасія Мантач