Новини компанії

Вересень 01, 2021

«Діагноз: ВІЛЬНІ» — передпоказ унікального проєкту Суспільного про каральну психіатрію в Україні часів СРСР

7 вересня о 18:30 у телецентрі «Олівець» відбудеться передпоказ першого випуску документального серіалу «Діагноз: ВІЛЬНІ» — про «каральну психіатрію» в Україні часів СРСР та таємниці, які ховали за зачиненими дверима десятиріччями. 

Над створенням 8-серійного проєкту працювали команди UA: ДНІПРО та продакшену громадської організації «Спільнота активної молоді», яку долучили на умовах аутсорсу в межах програми «Створюй із Суспільним»

У документальному циклі «Діагноз: ВІЛЬНІ» зібрали унікальні архівні документи СБУ, свідчення очевидців, жертв каральної психіатрії та близьких. Зокрема відвертими розповідями тих подій поділяться дисиденти й політв’язні радянських таборів Степан Хмара, Йосиф Зісельс, Семен Глузман та Мирослав Маринович.

Читайте також: «Створюй із Суспільним — 2022». Стартує відкритий відбір регіональних телепроєктів

Щоб передати дух часу, творці проєкту відзняли художню реконструкцію за участю зірок українського кіно. А композитор Тарас Галаневич (гурт OY Sound System) спеціально для проєкту «Діагноз: ВІЛЬНІ» створив авторську музику. 

У передпоказі першого епізоду 7 вересня візьмуть участь автори ідеї, серед яких керівниця проєкту Дар'я Твердохліб, а також експерти та спікери документального серіалу — громадські діячі, дисиденти та радянські політв’язні Степан Хмара та Йосиф Зісельс, правозахисник, дослідник каральної психіатрії у Нідерландах Роберт ван Ворен, очільник Галузевого архіву СБУ Андрій Когут. До показу та обговорень також приєднається генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, продюсер UA: ДНІПРО Влад Зінкевич, представники Українського інституту національної пам’яті, Міністерства культури та інформаційної політики та інші. 

Читайте також: Суспільне презентувало документальний серіал «Колапс: Як українці зруйнували імперію зла» у кіно

Трансляція документального циклу «Діагноз: ВІЛЬНІ» запланована на осінь 2021 року в ефірі UA: ДНІПРО та всіх регіональних телеканалів Суспільного

Зазначимо, в номінації «Найкраща публіцистика в локальному медіа» XII конкурсу професійної журналістики «Честь професії» отримав перемогу фільм про каральну психіатрію «ІГРЕНЬ» від UA: ДНІПРО

КОЛИ: 7 вересня, 18:30;

ДЕ: телецентр «Олівець», вул. Юрія Іллєнка, 42, пов. 10 (конференц-зала 1001).

Для акредитації просимо заповнити форму за посиланням.