Новини компанії

Серпень 09, 2021

«Останнє відселене місто зони відчуження» — відбувся показ фільму «Поліські тенета» у Переяславі

7 серпня у Переяславі відбувся допрем’єрний показ документального фільму-дослідження «Поліські тенета». Фільм створено в межах програми «Створюй із Суспільним». Прем’єра стрічки відбудеться 22 серпня на всіх регіональних телеканалах Суспільного.

Читайте також: Як створювати якісні й цікаві телепроєкти? Добірка навчальних програм від Академії суспільного мовлення

Фільм присвячений історії міста Поліського, другого за розміром міста зони відчуження та більшого, ніж Чорнобиль. Воно постраждало від катастрофи на Чорнобильській АЕС не менше, але місцеві жителі були виселені звідти останніми у середині 90-х років. І тоді саме місто Переяслав стало прихистком великої кількості переселенців з Поліського.

Стрічку «Поліські тенета» зняла студія DocNoteFilms. Її команда дослідила та зібрала унікальні кадри з приватних та державних архівів, розповіді колишніх мешканців та коментарі експертів Поліського.

«Про історію таких маленьких містечок мало хто знає. Ви ж самі сиділи й дивилися здивовано — і синагога, і костел, і якісь підземні ходи. А якщо розібратися з історією нашого краю, то там взагалі дивовижні речі. Багато істориків говорять, що початок України — це якраз і є Полісся. Ми дорослі люди, працюємо у школі — ми маємо нести оцю культуру історії рідного краю, щоб люди не поспішали виїжджати кудись, а якщо виїжджали — то все-таки знали, звідки вони родом, що там було і чим це цінно. Треба цінувати оце все. Тому і поліські тенета тримають наші душі», — поділилася переселенка Ніла Гасило.

5 серпня відбувся преспоказ стрічки «Поліські тенета» безпосередньо залишеному Поліському.

«Хочу висловити свою вдячність авторам цього фільму. Як тільки наближаються роковини трагічних подій, згадують на державному рівні про Прип’ять, про Чорнобиль, а Поліське навіть не згадують. Дуже вдячний, що цей фільм залишиться як пам’ять для нас усіх, для дітей та онуків», — розповів один з героїв фільму Броніслав Андрієвський.

Читайте також: «Відчути атмосферу покинутого міста». В зоні відчуження відбувся показ фільму «Поліські тенета»

«Для нас було важливо показати фільм не в роковини аварії на ЧАЕС, а окремо привернути увагу до Поліського. І показ напередодні Дня Незалежності — це привід згадати різні виклики, які подолала Україна, та подумати про те, як ми їх долаємо», — прокоментував режисер фільму Костянтин Кляцкін.

Довідково: 

  • «Створюй із Суспільним» — це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах Суспільне мовлення. Для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах Суспільного мовника у 2021 році відібрали 68 проєктів. З них 39 увійшли до довгого списку. 
  • Автор ідеї та оператор фільму «Поліські тенета»Павло Липа. Режисером став Костянтин Кляцкін, а продюсером — Сергій Малярчук
  • Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.

Фото — DocNoteFilms